Czwartek, 21 czerwca 2012
Dokument trafił z MKiDN do MAiC
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 15 czerwca przekazało do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji „Raport Otwarcia” - poinformował resort kultury na swojej stronie internetowej.  Jak czytamy na www.mkidn.gov.pl: "Chodzi o dokument, który jest efektem pracy podgrupy zajmującej się ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych w ramach warsztatów „Reforma prawa własności intelektualnej”. Raport zawiera uporządkowane postulaty i propozycje zmian legislacyjnych oraz zebrane do nich komentarze. O tym, by tak zatytułować dokument,  zadecydowali sami uczestnicy warsztatów na posiedzeniu, które odbyło się również 15 czerwca. Uznali oni bowiem że dorobek warsztatu to dopiero punkt wyjścia do wypracowania  konkretnych zmian ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Końcowy raport może natomiast powstać dopiero w oparciu o konkretne dane, w tym wnioskowany przez warsztat państwowy raport dotyczący przemian gospodarczych związanych z pojawieniem się Internetu i zmianami modeli biznesowych przemysłów kreatywnych.  Uczestnicy warsztatów uznali, że opracowanego przez nich raportu nie można uznać za końcowy również ze względu na nieznaną przyszłość prac m. in. nad ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną i ustawą o zasobach publicznych. Do przekazanego MAiC Raportu Otwarcia  dołączone zostały stanowiska powołanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zespołu Profesorów, w skład którego wchodzą  prof. Elżbieta Traple, prof. Jan Błeszyński, prof. Ryszard Markiewicz oraz prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Profesorowie również zajmują się analizą obowiązujących przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, zamierzają przygotować raport …
Wyświetlono 25% materiału - 217 słów. Całość materiału zawiera 870 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się