szukanie
zaawansowane
 

Bestsellery "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI"

1 Słowik
Kristin Hannah
"Słowik" Kristin Hannah to historia inspirowana biografią bohaterki francuskiego ruchu oporu, Andree de Jongh. Ale nie należy jej traktować nadto serio. A może inaczej: nie da się, po prostu. Trochę inaczej patrzymy w Polsce na II wojnę światową i czegoś innego oczekujemy od książek, które żywią się nią.
Wydawca Świat Książki
ISBN 978-83-8031-371-2
Liczba punktów 223
Data wydania 2016
Liczba stron 0
Tłumaczenie
2 Spójrz na mnie
Nicholas Sparks
"Spójrz na mnie" Nicholasa Sparksa traktuje o miłości, bo i o czym innym pisać może autor "Listu w butelce" czy "I wciąż ją kocham" ? A pisze jak zawsze, ani lepiej ani gorzej. Ten prozaik jest przewidywalny, jak mało kto.
Wydawca Albatros
ISBN 978-83-7985-768-5
Liczba punktów 285
Data wydania 2016
Liczba stron 0
Tłumaczenie
3 Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes
"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes - wyciskacz łez światowej sławy.
Wydawca Świat Książki
ISBN 978-83-8031-588-4
Liczba punktów 243
Data wydania 2016
Liczba stron 0
Tłumaczenie
4 Mock
Marek Krajewski
O tym, że mistyka znajduje swoje odbicie w architekturze przekonuje w swojej najnowszej książce "Mock" Marek Krajewski, tak prezentując - ustami powieściowych postaci - Halę Stulecia (Ludową) we Wrocławiu: "Oddano ją do użytku w roku 1913, a zbudowano błyskawicznie, w ciągu dziewiętnastu miesięcy, licząc od dnia wylania fundamentów. (...) To budowla betonowa , o surowych ścianach, na których zachowały się nawet odbicia desek. Jest wielka i podobna do rzymskiego Panteonu. (...) Niektórzy uważają, że jest to świątynia masońska albo teozoficzna jak przybytek na cześć Goethego, czyli niezwykłe - zdaniem niektórych - wyjątkowo szkaradne Goetheanum w szwajcarskim Durnach. (...) Szwajcarska dziwaczna budowla zaprojektowana przez słynnego mistyka Rudolfa Steinera. Było w niej coś tajemniczego. (...) Goetheanum oraz Hala Ludowa zostały zbudowane tak, by ich wejścia były od zachodu, a sceny od wschodu. To typowa oś wschód-zachód jak w świątyniach średniowiecznych. Od zachodu wejście, od wschodu ołtarz. Ex oriente lux. Hala wrocławska oświetlona wschodzącym słońcem robi równie ponadnaturalne, potężne wrażenie jak świątynia Goethego".
Wydawca Znak
ISBN 978-83-240-4329-3
Liczba punktów 241
Data wydania 2016
Liczba stron 0
Tłumaczenie
5 Harry Potter i przeklęte dziecko
Joanne K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
"Harry Potter i przeklęte dziecko" Joanne K. Rowling, Johna Tiffany'ego i Jack Thorne'a - pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry'ego Pottera, teraz już męża i ojca trójki dzieci w wieku szkolnym. Kiedy to zleciało!
Wydawca Media Rodzina
ISBN 978-83-8008-228-1
Liczba punktów 548
Data wydania 2016
Liczba stron 0
Tłumaczenie
6 Lampiony
Katarzyna Bonda
Gdybyście Państwo nie wiedzieli, gdzie w Polsce szkoli się bojowników Państwa Islamskiego, to Katarzyna Bonda w "Lampionach" podpowiada, że w Łodzi. W ogóle, gdyby wierzyć autorce, to w tym mieście dzieje się niezwykle wiele mrocznych spraw, które jednak ani specjalnie nie przerażają, ani nawet nie poruszają, bo jakby nie chce się w nie wierzyć. Prawdziwa jest tylko objętość powieści: 600 stron, dwa razy za dużo.
Wydawca Muza
ISBN 978-83-287-0383-4
Liczba punktów 489
Data wydania -1
Liczba stron 0
Tłumaczenie
7 Dziewczyna z pociągu
Paula Hawkins
"Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins trzyma się dzielnie w rankingu bestsellerów głównie dzięki adaptacji filmowej, ale chcę wierzyć, że nie tylko dlatego. W każdym razie to z pewnością jeden z największych przebojów czytelniczych ostatniego roku.
Wydawca Świat Książki
ISBN 978-83-8031-450-4
Liczba punktów 409
Data wydania -1
Liczba stron 0
Tłumaczenie
8 Sekretne życie drzew
Peter Wohlleben
"Sekretne życie drzew" Petera Wohllebena, zgodnie z tytułem, zdradza nam tajemnice tytułowych bohaterów: "Dlaczego drzewa są do tego stopnia istotami społecznymi, dlaczego dzielą się pokarmem z krewniakami z tego samego gatunku, a przez to tuczą konkurencję? Powody są identyczne z tymi, którymi kierują się ludzkie społeczności ? razem łatwiej sobie radzić. Drzewo nie jest lasem, samo nie wytworzy lokalnego, zrównoważonego klimatu, jest bez reszty wydane na pastwę wiatru i pogody. Natomiast wiele drzew tworzy wspólnie ekosystem, który łagodzi skutki skrajnych upałów i mrozów, gromadzi dużą ilość wody i produkuje bardzo wilgotne powietrze. W takim środowisku drzewa mogą rosnąć bezpiecznie i dożywać matuzalemowego wieku".
Wydawca Wydawnictwo Otwarte
ISBN 978-83-7515-187-9
Liczba punktów 377
Data wydania 2016
Liczba stron 0
Tłumaczenie
9 Dasz radę. Ostatnia rozmowa
Joanna Podsadecka, ks. Jan Kaczkowski
W "Dasz radę. Ostatniej rozmowie" , którą z księdzem Janem Kaczkowskim przeprowadziła Joanna Podsadecka, ksiądz cytuje wiersz Natana Tenenbauma, śpiewany przez Przemka Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego: "Każdy Twój wyrok przyjmę twardy./ Przed mocą Twoją się ukorzę./ Ale chroń mnie, Panie, od pogardy./ Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże". Na pytanie, skąd go zna, odpowiedział: "Z domu. Ten wiersz w każdym czasie jest ważny"
Wydawca WAM
ISBN 978-83-277-1163-2
Liczba punktów 343
Data wydania 2016
Liczba stron 0
Tłumaczenie
10 Król
Szczepan Twardoch
"Król" Szczepana Twardocha to niepotrzebnie udziwniona, bardzo dobra powieść gangsterska, reanimująca ze szczętem zapomniany półświatek przedwojennej polsko-żydowskiej Warszawy (o Tacie Tasiemce słyszało jeszcze pokolenie Hłaski, potem już nikt). W krótkim czasie doszlusował Twardoch do ścisłej czołówki pisarskiej, bo też umiejętność opowiadania posiadł w niezwykle wysokim stopniu. Wątpliwości budzą natomiast dzienniki tego autora i jego wypady publicystyczne, dla piszącego te słowa ? nie do przyjęcia. Ale jego proza jest warta każdych pieniędzy.
Wydawca Wydawnictwo Literackie
ISBN 978-83-08-06224-1
Liczba punktów 288
Data wydania 2016
Liczba stron 0
Tłumaczenie
Lista bestsellerów "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" jest przedrukowywana w tygodniuku "Angora",
który ukazuje się w nakładzie 400tys. egz.
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl