szukanie
zaawansowane
 

Biblioteka Analiz nr 452

Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.

Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. 

W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.

Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.

Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP). 

 Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.

W numerze 452, 2017-01-30
Piątek, 20 stycznia 2017
Legimi wchodzi do Chin
Podpisanie kluczowej umowy
W połowie grudnia zawarta została umowa o współpracy pomiędzy przedstawicielami Phoenix Publishing and Media Group z Nankinu oraz poznańskiej firmy Legimi.
dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
Virtualo z Biblioteką Akustyczną
Połączenie firm
"Działając w imieniu spółki pod firmą Virtualo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie niniejszym zawiadamiamy, że w dniu 30 grudnia 2016 roku nastąpiło połączenie Virtualo...

dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
Apel i apel
Ustawa ponownie na tapecie
Z nieoficjalnych informacji źródeł zbliżonych do resortu kultury wynika, że kwestia ustawy o jednolitej cenie książki może w ciągu kilku tygodni wrócić nie tylko do debaty publicznej, ale także ponownie trafić do parlamentu za sprawą nowego projektu legislacyjnego.

dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
Miłość mojego życia
Rozmowa z Ewą Olejnik, właścicielką Wydawnictwa Buka
Czy Buka to wydawnictwo?
Tak! Wydawnictwo specjalizujące się w audiobookach dla dzieci. Buka i audiobook to dobre skojarzenie. Buka fajnie się tu wpasowuje, bo w słowie audiobooki zawarta jest nasza nazwa. Dlatego też pisząc o audiobookach BUKI często używamy wersji spolszczonej - audioBUKI.

I stąd się ta nazwa wzięła?
Poniekąd z tego właśnie, ale też ze skojarzenia z Buką z Muminków...

dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
Pisarska reprezentacja Polski
Już w marcu Polska będzie gościem honorowym The London Book Fair, największej tego typu imprezy w świecie anglosaskim. Piłkarska reprezentacja naszego kraju prezentowała się w ostatnich miesiącach świetnie. Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie z pisarską reprezentacją Polski, którą wysyłamy w tym roku do Wielkiej Brytanii.

dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
640 tys. dzieł
Biblioteka Narodowa zakończyła przekazywanie danych opisujących ponad 640 tys. obiektów bibliotecznych dostępnych na stronie www.polona.pl do portalu Europeana.

dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
Pearson sprzedaje udziały
Pearson wystawia na sprzedaż należące do niego 47 proc. udziałów w wydawnictwie Penguin Random House...

dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
Wyniki II naboru
Instytut Książki informuje, że II nabór wniosków w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2 "Infrastruktura bibliotek 2016-2020" został rozstrzygnięty.

dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
15 proc. oszczędności
Firmy, które wdrożyły systemy zakupowe, mogą liczyć nawet na 15 proc. oszczędności. Tymczasem tylko 35 proc. firm w Polsce korzysta z takich narzędzi - wynika z raportu "Digitalizacja rynku B2B. Cyfrowe platformy zakupowe" przygotowanego przez Deloitte oraz Aleo.

dodaj komentarz
Piątek, 20 stycznia 2017
10 lat Dwóch Sióstr
Na portalu Wyborcza.pl w części poświęconej warszawskim wiadomościom lokalnym w poniedziałek 16 stycznia ukazał się artykuł Emilii Dłużewskiej zatytułowany "Wydawnictwo Dwie Siostry. Piękne książki dla dzieci doceniane na świecie". Tekst ten pojawił się też w wersji drukowanej w dodatku "Mój Biznes" do "Gazety Wyborczej" z 16 stycznia, gdzie nosi tytuł "Skarbu nie znaleźliśmy, ale mamy przygody".

dodaj komentarz
1 2 3 4
Archiwum Biblioteka Analiz
Biblioteka Analiz nr 452
Biblioteka Analiz nr 451
Biblioteka Analiz nr 450
Biblioteka Analiz nr 448-449
Biblioteka Analiz nr 447
Biblioteka Analiz nr 446
Biblioteka Analiz nr 445
Biblioteka Analiz nr 444
Biblioteka Analiz nr 443
Biblioteka Analiz nr 441
Biblioteka Analiz nr 440
Biblioteka Analiz nr 438-439
Biblioteka Analiz nr 437
Biblioteka Analiz nr 436
Biblioteka Analiz nr 435
Biblioteka Analiz nr 434
Biblioteka Analiz nr 433
Biblioteka Analiz nr 429-430
Biblioteka Analiz nr 428
Biblioteka Analiz nr 427
1 2 3 4 5 6 7
 
 
REKLAMA
 
Nasze nowości wydawnicze
"W teatrze ciągle jest najważniejszy człowiek i jego epopeja, chociażby był wiejskim głupkiem. Historię trzeba opowiedzieć, a nie wykrzyczeć! Ale to się zmienia i ta nowa efekciarska estetyka nie pasuje mi już. Ja jestem ...
Autor przypomina dawno zapomniane receptury nalewek, wódek i likierów, pisze o ich historii, podaje także przepisy, tak by każdy sam mógł spróbować przygotować kordiały, eliksiry i rosolisy.
Bogumił Rychlak z zawodu ...
1 2 3 4 5 6 7
RSS
 
Subskrybuj nasz newsletter
Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.
 
Popularne artykuły
Najczęściej czytane
Chmura tagów
Trwa indexowanie materiałów
lista będzie dostępna za moment.
1 Słowik
Kristin Hannah
"Słowik" Kristin Hannah to historia inspirowana biografią bohaterki francuskiego ruchu oporu, Andree de Jongh. Ale nie należy jej traktować nadto serio. A może inaczej: nie da się, po ...
2 Spójrz na mnie
Nicholas Sparks
"Spójrz na mnie" Nicholasa Sparksa traktuje o miłości, bo i o czym innym pisać może autor "Listu w butelce" czy "I wciąż ją kocham" ? A pisze jak zawsze, ani lepiej ani gorzej. Ten prozaik ...
3 Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes
"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes - wyciskacz łez światowej sławy.
zobacz wszystkie
 
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl