Piątek, 20 stycznia 2017
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru452
Na portalu Wyborcza.pl w części poświęconej warszawskim wiadomościom lokalnym w poniedziałek 16 stycznia ukazał się artykuł Emilii Dłużewskiej zatytułowany "Wydawnictwo Dwie Siostry. Piękne książki dla dzieci doceniane na świecie". Tekst ten pojawił się też w wersji drukowanej w dodatku "Mój Biznes" do "Gazety Wyborczej" z 16 stycznia, gdzie nosi tytuł "Skarbu nie znaleźliśmy, ale mamy przygody". Bohaterkami tekstu są założycielki wydawnictwa Dwie Siostry: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska i Ewa Stiasny, trzy koleżanki, które dziesięć lat temu postanowiły założyć wydawnictwo. W efekcie, jak zapewnia autorka artykułu, powstają "jedne z najpiękniejszych książek świata". W zeszłym roku Dwie Siostry wydały blisko 40 nowych tytułów, a średni zadowalający nakład - jak twierdzą właścicielki wydawnictwa - to 3 tys. egzemplarzy. Największy sukces Dwóch Sióstr to słynne już "Mapy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich, sprzedane już na świecie w trzech milionach egzemplarzy! I przetłumaczone dotychczas na 32 języki, m.in. hiszpański, włoski, rosyjski, koreański czy japoński.Tytuł ten trzy lata temu znalazł się na corocznej liście najciekawszych i najpiękniejszych książek dla dzieci magazynu "New York Times". Również inne książki zdobywają wyróżnienia na targach książki dziecięcej w Bolonii, zbierają laury w polskich konkursach i na festiwalach literackich. W przypadku "Map" wydawnictwo podjęło spore ryzyko. W artykule czytamy, że "małżeństwo grafików wymyśliło, żeby wydać je w nietypowym, dużym formacie. To oznaczało cały szereg potencjalnych komplikacji. Nie tylko ze względu na koszty. Duży album wydawał się mniej poręczny i ciężki. Zagraniczni agenci narzekali, że książka nie zmieści się na żadnej półce w księgarni. Tymczasem nieporęczność albumu okazała się jego zaletą, bo dziecko nie może …
Wyświetlono 25% materiału - 252 słów. Całość materiału zawiera 1008 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się