Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego, oraz dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, zainaugurowali projekt Academica (https://academica.edu.pl). Na konferencji prasowej 18 grudnia w Bibliotece Narodowej pani minister uroczyście uruchomiła nową bibliotekę cyfrową, która jest – jak zapowiedziano – „innowacyjnym systemem elektronicznych wypożyczeń, umożliwiającym bezpłatny dostęp do setek tysięcy publikacji naukowych z każdej biblioteki w Polsce”. – To dla nas ważny dzień, który zmienia jakość polskiej nauki – stwierdziła min. Małgorzata Omilanowska. Jestem w szczęśliwej sytuacji, bo jako minister nadzoruję Bibliotekę Narodową, ale jestem też naukowcem związanym z Uniwersytetem Gdańskim – dodała pani minister, przedstawiając zalety nowego przedsięwzięcia zarówno od strony administracji, tworzącej nowoczesną jakość technologiczną, jak też od strony świata naukowego, który otrzymuje nowe i wygodne narzędzie …
Wyświetlono 25% materiału - 119 słów. Całość materiału zawiera 478 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?