środa, 2 marca 2016
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru12/2015
Uśmiech Melpomeny towarzyszył w listopadzie w stolicy trzem spotkaniom autorskim. Do Teatru Syrena oficyna Edipresse zaprosiła na premierę cyklu dialogów Katarzyny Suchcickiej z Wojciechem Malajkatem, zatytułowanych "O gust walczę". Na scenie zadebiutował Zbigniew Zbikowski. I z roli moderatora stworzył kreację. Toast szampanem - zakąszanym ciastkami - za powodzenie publikacji wznosili m.in.: Zbigniew Zamachowski z trzecią małżonką, Joanna Rawik, mec. Maria Zuchowicz oraz dawno niewidziana na salonach Zofia Czernicka. W kinie Wisła wydawnictwo Marginesy zaprezentowało biografię Grzegorza Ćwiertniewicza pt. "Krystyna Sienkiewicz". Bohaterka książki, plastyczka z wykształcenia, absolwentka warszawskiej ASP, do aktorstwa trafiła przez przypadek. O zastępstwo poprosiła ją koleżanka, która z powodu choroby nie mogła zagrać epizodu w przedstawieniu STS-u. Reżyser - Jerzy Markuszewski - się wprawdzie wahał: "No tak, ona niewiele umie, ale jest bardzo ładna", lecz przekonała go Kazimiera Utrata: "Cycki ma, dupcię ładną, to może grać kurwy". Sugestia okazała się chybiona, bo Sienkiewicz tylko raz wcieliła się w prostytutkę (adaptacja "Pożegnań" Stanisława Dygata w reżyserii Wojciecha Hasa). Bardziej w pamięci widzów utkwiły komedie z jej udziałem. "Motodrama" Andrzeja Konica, "Rzeczpospolita babska" i "Milion za Laurę" Hieronima Przybyła, a zwłaszcza zabawna ekranizacja (Jan Batory) powieści Joanny Chmielewskiej "Klin", zatytułowana "Lekarstwo na miłość". Ciocia lidera "Elektrycznych gitar", Kuby Sienkiewicza, przywołuje zabawną sytuacją z planu "Godziny pąsowej róży" (reż. Halina Bielińska, główną rolę męską odtwarzał w nim Jerzy - a …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 876 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się