Poniedziałek, 29 maja 2017

W maju 2016 roku w struktury Wydawnictwa Sonia Draga weszło Wydawnictwo Debit, specjalizujące się w literaturze dziecięcej. Oferta oficyny z Bielsko-Białej obejmowała wówczas ponad 400 tytułów, w tym niezwykle popularną serię o żółwiu Franklinie, bajki i baśnie, książki o charakterze edukacyjnym, albumy i encyklopedie.

„Chcemy promować polskich autorów i rodzimych ilustratorów. Ważne jest dla mnie, żeby młody czytelnik miał kontakt z literaturą wartościową, na każdym etapie życia
” – zapowiadała wówczas Sonia Draga, nowa właścicielka wydawnictwa. Obecnie w portfolio Debitu znajdują się publikacje takich rodzimych twórców jak: Joanna Homel i Iwona Janoszek (seria „Bystre Oczka”), Agnieszka Frączek, Joanna Krzyżanek (seria o Kurze Adeli i o Kocie Papli) i Zofia Staniszewska (cykl detektywistycznych opowiastek o Ignacym i Meli). Wydawnictwo ma odświeżone logo i stronę internetową.

Utworzono nowy imprint – pod nazwą „Młody Book” – adresowany dla grupy wiekowej 14-18 lat (www.mlodybook. com.pl). Premierową publikacją był „Kod Leonarda da Vinci” (wersja skrócona) Dana Browna. Pod tym szyldem wydawane są przede wszystkim tłumaczenia obcojęzycznych książek, w tym cykl „Inny Świat” Maxima Chattama , thrillery „Księga kłamstw” Teri Terry i „Cela 7” Kerry Drewery, czy poradnik „ Jak zostać programerem”, przeznaczony dla sympatyków gry League of Legends.

W lutym tego roku Sonia Draga powołała nowe wydawnictwo, tym razem specjalizujące się w komiksach – Non Stop Comics. Jak czytamy na stronie internetowej debiutującej oficyny: „Non Stop Comics współpracuje ściśle z amerykańskim dystrybutorem Diamond Comics oraz m.in. z wydawnictwem Image Comics. Dlatego też swoją działalność inauguruje wprowadzając na rynek katalog komiksów w wersjach oryginalnych. Ale na tym Non Stop Comics swojej aktywności nie kończy. Ambicją imprintu jest wydawanie serii komiksowych, których w Polsce jeszcze nie było, oraz tych, których wznowień fani wyczekiwali od dawna”. (ET)