Piątek, 19 lutego 2016
Zła wiadomość dla importerów
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru428
W ostatnim tygodniu mieliśmy dwa komunikaty dotyczące działalności firmy Amazon w Polsce i Europie. Jeden mówi o tym, że Amazon sprzedał za ok. 70 mln euro pierwsze centrum logistyczne na terenie Polski w Bielanach Wrocławskich, drugi o inwestycji we własną sieć paczkomatów w Europie, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tego typu usługami i rozwojem paczkomatów polskiej firmy InPost. Przypomnijmy, że Amazon otworzył w Polsce aż trzy centra logistyczne, o łącznej powierzchni ok. 300 tys. mkw., zatrudniające ok. 3500 osób. Czy sprzedaż jednego z nich oznacza rezygnację z ekspansji w Polsce? Raczej nie. Zapewne jest to jedynie racjonalizacja kosztów i skorzystanie z atrakcyjnej oferty kupującego. Przy know-how i środkach na inwestycje jakimi dysponuje Amazon, otwieranie i zamykanie centrów logistycznych trudno traktować jako komunikat związany z rozwojem firmy, raczej to element jej mobilności. O wiele ważniejsza wydaje się być wiadomość o planach stworzenia sieci paczkomatów w całej Europie. Jak na razie koszt wysyłki to największa blokada przy dokonywaniu zakupów dla klientów z Polski. Dotyczy to obecnie zarówno bardzo atrakcyjnych finansowo ofert książek używanych (antykwarycznych) jak i nowości, polski klient nie może korzystać z darmowej wysyłki, niezależnie …
Wyświetlono 25% materiału - 184 słów. Całość materiału zawiera 736 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki