Piątek, 27 lipca 2018
Big Book Festival 2018
Tegoroczny Big Book odbył się pod znakiem ekspedycji, ekologii i zdobywania nowych szczytów. Na wydarzeniu pojawiły się dziesiątki gości, prowadzących i widzów. Niestety nie dopisała aura, co sprawiło, że część wydarzeń pierwotnie zaplanowanych na świeżym powietrzu musiała zostać przeniesiona w inne pomieszczenia. Organizatorzy wydarzenia byli jednak dobrze przygotowani na ewentualne problemy z pogodą. W niedzielę 24 czerwca, ostatniego dnia Big Book Festivalu, odbyło się spotkanie z Laline Paull, która opowiedziała o metaforycznym topnieniu świata i swojej najnowszej powieści „Lód”, podejmującej temat globalnego ocieplenia. „W Arktyce przestaje obowiązywać ludzka skala. Kolory i cisza stają się tam częścią przestrzeni. Jestem synestetyczką, czyli mogłam słyszeć kolory i widzieć dźwięki. Myślałam, że przeszło mi to w dzieciństwie, ale okazało się, że gdy obserwowałam zderzające się ze sobą kry, to miałam wrażenie, że to muzyka pełna instrumentów. I nie jestem jedyną osobą, która odbyła tam to głęboko duchowe doświadczenie. Uważam się za zwykłą turystkę, ale sama widzę nadchodzące zmiany. Kiedyś przyjechałam na Antarktykę i stanęłam na wyspie, której wcześniej tam nie było. Lód się roztopił. Wszyscy mówią, że to przerażająca książka. Ale każdy z nas może zobaczyć zmiany. To nasza rzeczywistość. Nie chciałam napisać powieści o zmianach klimatu. Chciałam, żeby były codziennością, która towarzyszy nam na każdym kroku” – opowiadała autorka. Tematykę ekologii, a dokładniej traktowania zwierząt przez człowieka podjął również Andrzej Kruszewicz, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Dyskusja zgromadziła tłumy, a jej …
Wyświetlono 25% materiału - 227 słów. Całość materiału zawiera 910 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?