środa, 23 września 2009
Felieton
Trzy głębokie wdechy, beznamiętny wyraz twarzy, wciągnięty brzuch i wchodzę… Eksperyment czas zacząć. Psychicznie przygotowywałem się do niego długo. Miejsce eksperymentu to duży salon Empiku, ale nie w moim Krakowie; nie jestem aż tak odważny, by zaryzykować życie, a w wersji łagodnej – duże zdjęcie we wszystkich salonach sieci, opatrzone ostrzeżeniem: „Tego pana nie obsługujemy”. Umundurowanemu fagasowi przy elektronicznych bramkach mówię uprzejmie „dzień dobry”, mijam wieszaki z czekoladkami, kubkami, breloczkami i innym podobnym badziewiem, by ostatecznie stanąć przed śliczną niewiastą w wieku góra 27 lat, o imieniu Jola (o czym informuje przypięta do bordowego wdzianka plakietka). Jola jest zajęta wstukiwaniem do komputera jakichś literek. Chwila oczekiwania i… jej rozmarzone oczy unoszą się znad klawiatury. „Słucham, w czym mogę pomóc?”– pyta profesjonalnie łagodnie. Przesuwam na czoło okulary, skracając dystans nieznacznie pochylam się ku niej nad ladą i mówię: „Poproszę dzieła zebrane Adama Mickiewicza w wersji jednotomowej”. Niespodziewanie dla mnie Jola wytrzymuje mój wzrok, po czym leci standardzikiem: „Aktualnie nie ma. Nakład się wyczerpał, złożyliśmy zamówienie, ale jak zwykle wydawca się spóźnia z dostawą”. Już wiedziałem, że mam do czynienia z przeszkolonym zawodowcem, a nie praktykantką. No trudno, myślę. Punkt dla Joli. „W takim razie poproszę »Króla-Ducha«, »Fantazego«, »Balladynę« i jakiś porządny wybór wierszy. Wszystko Słowackiego. Juliusza…”, podkreślam ze złośliwym naciskiem. Wzrok Joli tężeje, a dookoła zalega złowroga cisza. „Proszę poczekać. …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 877 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?