środa, 12 lipca 2017
Dyskusje o czytelnictwie
W warszawskim Big Book Cafe we współpracy z British Council 22 czerwca, w ramach Big Book Festiwal, odbyło się spotkanie dotyczące promocji książek, księgarni i wydarzeń okołoliterackich zatytułowane „Czytaj i promuj”. Nowoczesne podejście do czytelnika zaprezentowali przedstawiciele różnych zawodów z Warszawy, Gdańska i Edynburga. Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski krótko przedstawił niedawne kulturotwórcze działania m.st. Warszawy: „Uruchomiliśmy miejski program wspierania obiektów związanych z kulturą lokalną. W czerwcu zaczynają się konsultacje w ramach programu «Książka w mieście» (program rozwoju kultury do 2020 roku – przyp. TG). Reaktywowaliśmy również Nagrodę Literacką m.st. Warszawy, dzięki czemu możemy wspierać autorów i pokazywać czytelnikom książki mniej znane, a warte przeczytania, związane z lokalną tradycją”. Jedna z organizatorek Big Book Festival i gospodyni spotkania Paulina Wilk przygotowała prezentację dotyczącą trzech sukcesów – autora Szczepana Twardocha, wydawnictwa Karakter i książki, jaką była „Jadłonomia” Marty Dymek. Wilk zaznaczyła również, że we wszystkich przypadkach mamy do czynienia z przemyślanym działaniem na istniejącym fandomie, który był stopniowo rozbudowywany, co zapewniło stały dopływ czytelników. Na spotkaniu bardzo wiele mówiło …
Wyświetlono 25% materiału - 167 słów. Całość materiału zawiera 669 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?