środa, 12 lipca 2017
Dyskusje o czytelnictwie
W warszawskim Big Book Cafe we współpracy z British Council 22 czerwca, w ramach Big Book Festiwal, odbyło się spotkanie dotyczące promocji książek, księgarni i wydarzeń okołoliterackich zatytułowane „Czytaj i promuj”. Nowoczesne podejście do czytelnika zaprezentowali przedstawiciele różnych zawodów z Warszawy, Gdańska i Edynburga. Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski krótko przedstawił niedawne kulturotwórcze działania m.st. Warszawy: „Uruchomiliśmy miejski program wspierania obiektów związanych z kulturą lokalną. W czerwcu zaczynają się konsultacje w ramach programu «Książka w mieście» (program rozwoju kultury do 2020 roku – przyp. TG). Reaktywowaliśmy również Nagrodę Literacką m.st. Warszawy, dzięki czemu możemy wspierać autorów i pokazywać czytelnikom książki mniej znane, a warte przeczytania, związane z lokalną tradycją”. Jedna z organizatorek Big Book Festival i gospodyni spotkania Paulina Wilk przygotowała prezentację dotyczącą trzech sukcesów – autora Szczepana Twardocha, wydawnictwa Karakter i książki, jaką była „Jadłonomia” Marty Dymek. Wilk zaznaczyła również, że we wszystkich przypadkach mamy do czynienia z przemyślanym działaniem na istniejącym fandomie, który był stopniowo rozbudowywany, co zapewniło stały dopływ czytelników. Na spotkaniu bardzo wiele mówiło …
Wyświetlono 25% materiału - 167 słów. Całość materiału zawiera 669 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki