Wtorek, 10 października 2017
Nike dla Cezarego Łazarewicza
Nie było tak wielkich emocji jak przed rokiem po ogłoszeniu werdyktu. Tym razem Nagroda Nike dla Cezarego Łazarewicza została przyjęta przychylnie przez elitarną publiczność, jaka co roku pojawia się na uroczystości jej wręczenia we wspaniałym wnętrzu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, chociaż niektórzy jeszcze pamiętają klimatyczną atmosferę na niewielkiej widowni Teatru Stanisławowskiego w Łazienkach, gdzie wręczano Nagrodę Nike w pierwszych edycjach i wspominają ją z rozrzewnieniem. Ale z biegiem lat nagroda podrosła, to i audytorium musi być większe. I większa musi być „zadyma”, chociaż uroczystości nie transmituje teraz telewizja publiczna ani publiczne radio. Kibicom nagrody z całego kraju musi wystarczyć transmisja w TVN 24 oraz w radio TOK FM. Mniejszy zasięg, ale jakże elitarny! W każdym razie organizatorzy, nie zwracając uwagi na te „drobne” trudności, organizują wydarzenie z dużym rozmachem, migającymi światłami i oprawą muzyczną. W niedzielny wieczór 1 października zgodnie z protokołem gości powitał prof. Marcin Pałys, jego magnificencja rektor Uniwersytetu Warszawskiego w towarzystwie dyrektor Biblioteki Jolanty Talbierskiej. – To jest szczególny rok dla naszego Uniwersytetu, bo obchodzimy właśnie jubileusz 200-lecia jego założenia, a także założenia biblioteki. Potem – zgodnie z tradycją – na scenie pojawiła się zeszłoroczna laureatka Bronka Nowicka, autorka zbioru poetyckich opowieści …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 780 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?