Poniedziałek, 22 marca 2010
Dwa jubileusze – targowe rekordy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru270
W Kielcach obchodzono jubileusz, a nawet dwa. Targi Edukacyjne „Edukacja” odbyły się po raz piętnasty, a Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, chociaż chwilowo pozbawione prezesa, zainaugurowały obchody 65-lecia. Z tej okazji na stoisku WSiP podano okolicznościowy tort w kształcie książki, który szybko zniknął, gdy do stoiska doszła grupa targowych VIP-ów na czele z Bożentyną Pałką-Jarubą, panią wojewodą świętokrzyskim. Feministki chyba jeszcze nie wymyśliły żeńskiej formy od wojewoda, bo stosowana czasem ‘wojewodzina’ jest tu niewłaściwa, gdyż przecież to tylko (!) żona pana wojewody. Ale bez żartów! Całkiem poważnie trzeba wyrazić uznanie dla władz regionalnych, których najwyżsi przedstawiciele niemal w komplecie stawili się na otwarcie targów, czego zazdroszczą organizatorzy imprez targowych w wielu innych miastach, z Warszawą na czele. Region wspiera targi Świętokrzyskie władze doceniają znaczenie kieleckiej imprezy w odróżnieniu od instytucji państwowej, która powinna być nimi nie tylko najbardziej zainteresowana, ale przede wszystkim udzielać najsilniejszego wsparcia, bo przecież kieleckie targi edukacyjne są najważniejszym ogólnopolskim spotkaniem wydawców szkolnych, po tym jak w Warszawie wspaniała inicjatywa targów edukacyjnych po 23 edycjach została zawieszona i nic nie wskazuje, że ta sytuacja się zmieni. Ta państwowa instytucja to oczywiście resort edukacji narodowej, którego szefowa, czyli Katarzyna Hall, przyjechała do Kielc, ale… na tydzień przed targami, pomimo, że ich organizatorzy od jesieni ubiegłego roku zapraszali panią minister na otwarcie targów i proponowali udział w tradycyjnym spotkaniu wydawców edukacyjnych. Niestety, jak widać, koordynacja terminów w MEN nie jest najsilniejszą stroną tej instytucji. Ale wartość kieleckich targów edukacyjnych nie leży – na szczęście – po ich stronie reprezentacyjnej, lecz programowej i merytorycznej. Zorganizowane w tym roku po raz siódmy Ogólnopolskie Forum Dyrektorów zgromadziło ponad trzy setki osób reprezentujących najbardziej aktywną i nastawioną na nowoczesność kadrę kierowniczą naszej oświaty. Dyrektorów wsparli i kuratorzy, którzy przyjechali na odrębne Forum Kuratorów na zaproszenie Małgorzaty Muzoł, świętokrzyskiego kuratora (kuratorki?) oświaty. Tak liczna obecność dyrektorów …
Wyświetlono 25% materiału - 301 słów. Całość materiału zawiera 1207 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się