Czwartek, 4 października 2012
Polcon 2012
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru9/2012
Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki to pośród rozlicznych spotkań wielbicieli tej dziedziny impreza najstarsza, najbardziej nobliwa. To tu przyznaje się najważniejszą nagrodę literacką. To tu także najlepiej widać jak zmieniają się kolejne pokolenia fanów, ich upodobania i oczekiwania. Polcon 2012 we Wrocławiu udowodnił wszelako, że są one bardzo szerokie.  Powszechnie wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje konwentów – dla czytelników i dla graczy. Na Polconie spotykają się jedni i drudzy. I o ile zwykle pierwsza grupę tworzą starsi, a drugą młodsi, o tyle organizatorzy z Wrocławia zadbali o to, by rozdźwięk ten nie był aż tak widoczny. Ciekawe dla wszystkich Pokazuje to już choćby paleta zaproszonych gości zagranicznych. Głównym z nich był „klasyk nauk alternatywnych” Erich von Däniken, który szerokiemu podium zaprezentował swe poglądy o gościach z kosmosu i zagadkach starożytnego Egiptu. Jednak nie tylko on wykładał na Polconie zapatrywania niezwykłe. W rozbudowanym i skądinąd bardzo dobrze pomyślanym bloku „Rok 2012: Nadzieje a Niepokoje” występowali m.in. Igor Witkowski, Mirosław Figiel czy Janusz Zagórski. Pojawiali się zatem pośród nich prelegenci idący niekiedy o wiele dalej w swych rozważaniach od Dänikena… Innym „spoiwem” międzypokoleniowym jest oczywiście budząca wiele emocji procedura głosowania i wręczenie Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Pomimo toczącej się wokół niej bezustannie dyskusji jest ona zgodnie uznawana za najważniejszą w gronie rozmaitych wyróżnień przyznawanych twórcom fantastyki. W pierwszych edycjach nie wręczano znanych dziś statuetek, dlatego w …
Wyświetlono 25% materiału - 226 słów. Całość materiału zawiera 906 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się