Poniedziałek, 17 lutego 2014
Podsumowanie 2013 roku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru375
Realizowany od 2007 roku program Dyskusyjnych Klubów Książki to jedna z czołowych w kraju inicjatyw propagujących czytelnictwo. Inne zadania programu to ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek oraz zachęcenie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Jego operatorem jest Instytut Książki. Kluby działają przy bibliotekach w całej Polsce. Na szczeblu centralnym są koordynowane przez IK, na szczeblu regionalnym – przez wojewódzkie biblioteki publiczne. W 2013 roku liczba DKK wzrosła do 1187, podczas gdy na koniec 2012 roku było ich 1079. Obecnie w ramach całego systemu działają 389 kluby dla dzieci i młodzieży oraz 798 dla dorosłych. Kluby skupiają obecnie około 11355 stałych członków, nie licząc osób, które nie należą do DKK lecz przychodzą na spotkania, którymi są szczególnie zainteresowane. W minionym roku odbyło się 11055 klubowych spotkań, a na potrzeby programu zakupiono łącznie 18579 woluminów książek. DKK to również spotkania autorskie – w omawianym okresie było ich 1074, a odbywały się z udziałem 586 twórców. W grupie zaproszonych autorów znaleźli się między innymi: Andrzej Stasiuk, Bohdan Zadura, Daniel Odija, Danuta Wałęsa, Ewa Lipska, Filip Springer, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Jan Miodek, Jerzy Bralczyk, Joanna Olech, Joanna Siedlecka, Justyna Sobolewska, Kazimierz Orłoś, Krzysztof Varga, ks. Adam Boniecki, Marek Bieńczyk, Maria Czubaszek, Mariusz Sieniewicz, Mariusz Szczygieł, Michał Rusinek, Michał Witkowski, Olga Tokarczuk, Stefan Chwin, Sylwia Chutnik, Szczepan Twardoch, Włodzimierz Nowak, Wojciech Jagielski, Marcin Meller, Paweł Smoleński, Barbara Kosmowska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Enerlich, Szymon Hołownia, Eustachy Rylski, Zygmunt Miłoszewski. Moderatorzy i klubowicze wybierali bardzo różnorodne tytuły do omawiania w czasie spotkań. W związku z tym realizatorzy DKK nie byli zdolni do wskazania wąskiej …
Wyświetlono 25% materiału - 266 słów. Całość materiału zawiera 1064 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się