Poniedziałek, 28 grudnia 2009
FIL. Międzynarodowe Targi Książki w Guadalajarze (28 listopada-6 grudnia)
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru264
Po trzech latach przerwy wróciłam do Meksyku, pełna obaw, czy ten zachwyt nad krajem, który mnie ogarnął jakiś czas temu, przetrwał lata rozłąki. Tym razem wybierałam się do Guadalajary, i to służbowo, na Międzynarodowe Targi Książki (czyli FIL) – wyjazd miał zatem inny charakter niż te poprzednie. Pojechałam w ramach programu wymiany praw autorskich, mającego na celu umożliwienie agentom i wydawcom ze świata bliższy kontakt z literaturą hiszpańsko- i portugalskojęzyczną. Pocieszając się tequilą Już lotnisko w mieście Meksyk wywarło na mnie pozytywne wrażenie, bowiem na przestrzeni ostatnich paru lat przeszło ogromne zmiany – uruchomiono dodatkowy terminal, zwiększający przepustowość o 40 proc., unowocześniono dotychczasową bazę, otwarto wiele punktów usługowych dla podróżujących. Te zmiany sprawiły, iż trzy godziny oczekiwania na połączenie z Guadalajarą minęły szybko i przyjemnie. Ostatni odcinek lotu był już dość uciążliwy, w końcu w podróży znajdowałam się od 25 godzin, a zmęczenie przypieczętowane zostało irytacją na wieść, że walizki nie dotarły ze mną, tylko pozostały w Paryżu. Moją złość na pracowników lotniska Charlesa de Gaulle’a zniwelowała trochę obecność kierowcy, wysłanego przez organizatorów targów, by mnie odebrać z lotniska. Co prawda, uprzedzono mnie, że ktoś na mnie będzie czekał, ale brałam też pod uwagę meksykański luz i liczyłam się z tym, że przyjdzie mi nocować na lotnisku, pocieszając się być może tequilą. Pomimo mego opóźnienia, spowodowanego składaniem reklamacji o zaginionym bagażu, kierowca nie okazał nawet cienia zniecierpliwienia, gdy mnie w końcu zobaczył. W samochodzie przeżyłam kolejne zaskoczenie. Tym razem na widok materiałów targowych, jakie mi wręczył: komplet katalogów, wykaz imprez towarzyszących, wszelkie możliwe wejściówki i zaproszenia, oficjalne obiady, bankiety, kolacje i przyjęcia, szczegółowy program naszej imprezy, płytę CD z informacją o sekcji praw autorskich i całe mnóstwo innych ofert i identyfikatorów. Nadmiar wrażeń tego długiego dla mnie dnia sprawił, że udałam się szybko spać, nie rozglądając się po hotelu, a wcześniej nie obserwując przez okno samochodu mijanych ulic. 600 tys. zwiedzających Następny dzień uświadomił mi, że …
Wyświetlono 25% materiału - 316 słów. Całość materiału zawiera 1267 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się