Poniedziałek, 19 października 2009
Dyskusje targowe
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru258
Kluczowe są terminy Cykl targowych debat rozpoczęła dyskusja „Przyszłość targów książki akademickiej i naukowej”. Prowadzący ją Piotr Dobrołęcki przedstawił listę organizowanych w kraju imprez targowych dedykowanych temu segmentowi. Następnie o prowadzonych przez siebie działaniach i projektach opowiedzieli zaproszeni paneliści, a wśród nich Grażyna Jarzyna – dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przypominająca historię nieistniejących już targów organizowanych w tym mieście, oraz Iwona Maruszewska, organizatorka Poznańskich Dni Książki Naukowej. Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie, w tonie zdecydowanie pesymistycznym relacjonowała historię Spotkań z Książką Akademicką. Jest to wspólna inicjatywa jej firmy oraz Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych, której celem jest prezentacja oferty akademickiej w dużych ośrodkach uczelnianych. Jej pierwsza odsłona odbyła się w 2008 roku w Szczecinie, a kolejna w maju tego roku w Lublinie. Mimo znakomitej lokalizacji, obydwie – oględnie mówiąc – nie zgromadziły wielu zwiedzających, co pod znakiem zapytania stawia ich kontynuację. – Decyzja jest bardzo trudna. Jako firma komercyjna mamy jednak inne priorytety i musimy kierować się nie słusznością idei, ale przede wszystkim czynnikami rynkowymi – mówiła. Natomiast Jacek Oryl, prezes firmy Murator Expo, opowiadał o swoistym „fenomenie”, jakim był negatywny odbiór ubiegłorocznej edycji targów, a zwłaszcza ich lokalizacji w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Stwierdził, że związanie się na stałe z Aulą Politechniki …
Wyświetlono 25% materiału - 204 słów. Całość materiału zawiera 816 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się