Czwartek, 31 sierpnia 2017
Między wierszami
Hala Mera w Warszawie to czołowa inwestycja sportowa końca dekady gierkowskiej. Podobno budowę nadzorował osobiście ówczesny dygnitarz Aleksander Kopeć, entuzjasta tenisa. Miał zatem gdzie grać, ale nienormowany czas pracy spowodował trudności ze sparingpartnerami. W końcu znalazł się dyspozycyjny – Marian Bińkowski, uznany szkoleniowiec narybku siatkarskiego płci żeńskiej. Gotowość gry o każdej porze profitowała talonem. Na fiata 125p. W kortowej scenerii miała miejsce konferencja prasowa miksta Agnieszka Radwańska – Artur Rolak, czyli bohaterki i autora książki „Nazywam się Isia” (Burda). Najlepsza polska tenisistka – jak głosi napis na okładce (moim zdaniem była nią jednak Jadwiga Jędrzejowska, choćby z racji większej liczby finałów wielkoszlemowych, w których uczestniczyła) odpowiada także na kwestie pozasportowe. „– Polityka interesuje się tobą i od czasu do czasu wtrąca się do twojej kariery. – To, niestety, »zasługa« ojca. Zawsze był politycznie bardzo zaangażowany i wciągał w to także nas. Stawiając często przed faktem dokonanym. Od początku odbijało się to nam – mnie i Uli – czkawką. Chciałam i chcę być apolityczna. (…) – Kiedy zrobiono zdjęcie, przez które ludzie zaczęli cię kojarzyć z Prawem i Sprawiedliwością? – W pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Byłam na Rynku z tatą. Aby oddać hołd Prezydentowi i wszystkim, którzy zginęli w Smoleńsku. Chyba nie ma w tym nic nadzwyczajnego, prawda? A przyczepiono mi łatkę, jakby ktoś w ogóle znał moje poglądy polityczne”. Zawodniczka ustosunkowuje się także do religii: „Nie rozumiem, skąd wzięło się tak wielkie  zainteresowanie w internecie moją wiarą. Tak, jestem katoliczką. Jak większość Polaków. Nie chodzę do kościoła w każdą niedzielę, bo przez osiem miesięcy w roku nie …
Wyświetlono 25% materiału - 257 słów. Całość materiału zawiera 1028 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?