Poniedziałek, 25 stycznia 2010
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru266
Gdy w poprzednim felietonie snułem prognozy dotyczące naszego życia branżowego w zaczynającym się roku pańskim 2010, pomyliłem się dość zasadniczo w jednej kwestii. Otóż napisałem, że tzw. oddolne inicjatywy wydawców co do majowych targów książki pojawią się dopiero na wiosnę. Otóż ciągle mamy zimę, w dodatku – jak na efekt cieplarniany – zaskakująco mroźną, a tymczasem w targowym interesie ruch w najlepsze. Już wszyscy wiemy, że Murator podjął wyzwanie i zapragnął… zastąpić Ars Polonę w roli organizatora Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Gwoli ścisłości należałoby dodać, że dotychczasowe edycje tej imprezy niewiele miały wspólnego z jej szumnym szyldem: wszak ani to „Targi”, ani „Międzynarodowe” i w coraz mniejszym stopniu „Książki”, czego dowodem coraz liczniej pojawiające się na imprezie ciekawostki jak choćby wypchany łoś, wschodnie kadzidełka, tajlandzka biżuteria, nagrania ze świata ornitologii, dewocjonalia i co tam jeszcze. Przyznam, że inicjatywę Muratora przyjmuję z entuzjazmem umiarkowanym. Nie, nie! Nie ze względu na jakiś cień sympatii do Ars Polony, która jest dla mnie symbolem obciachu i zmarnowanych szans (a mogło być tak pięknie… Gdy przypominam sobie czasy Moniki Białeckiej w roli prezesa AP, to łza mi się kręci w oku). Mój umiarkowany entuzjazm wobec nowej inicjatywy wiąże się z tym, że… przestanę się zachwycać i zadziwiać pewnym fenomenem, jakim przez lata całe było bezkarne nabijanie w butelkę całej wydawniczej branży przez mało …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 879 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się