Poniedziałek, 23 czerwca 2014
XX Konferencja Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru384
Andrzej Peciak i Henryk Podolski, zasłużeni wydawcy i organizatorzy życia społecznego, a przy tym dawni prezesi Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych, otrzymali tytuły członków honorowych Stowarzyszenia podczas jego XX Konferencji, jaka trwała od 3 do 6 czerwca w Lublinie. Jej tematem były „Inicjatywy projakościowe i nowe wyzwania w działalności wydawnictw akademickich”. W uroczystości otwarcia uczestniczył prof. Marian Wesołowski, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który był gospodarzem konferencji zorganizowanej przez zespół wydawnictwa tej uczelni, kierowany przez Ewę Zawadzką-Mazurek, zastępcę redaktora naczelnego i przewodniczącą komisji rewizyjnej Stowarzyszenia. Doroczne spotkania wydawców uczelnianych są najważniejszym miejscem dyskusji oraz najlepszą platformą dla wymiany doświadczeń w tym środowisku. W Lublinie spotkało się ponad 40 przedstawicieli wydawnictw z całej Polski, chociaż – jak podkreślono – zabrakło wydawców z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej, a także z uniwersytetów w: Toruniu, Wrocławiu i Katowicach. Jednak wysoki poziom dyskusji pozwala uznać podjętą wymianę poglądów oraz przedstawione wnioski za reprezentatywne dla całego środowiska. Stanowisko w sprawie dystrybucji publikacji elektronicznych przedstawili: Łukasz Kocój, dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego i wiceprezes Stowarzyszenia, oraz Edyta Łongiewska-Wijas, dyrektor Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego i sekretarz zarządu Stowarzyszenia. Sprawy egzemplarza obowiązkowego oraz dotkliwy problem braku dotacji dla podręczników akademickich referowała Anna Zielińska-Krybus, dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i prezes Stowarzyszenia. Omawiając niedawne kontakty z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a konkretnie spotkania z wiceministrem prof. Włodzisławem Duchem, do jakich doszło dzięki wspólnej inicjatywie Stowarzyszenia i Sekcji Wydawców Naukowych i …
Wyświetlono 25% materiału - 231 słów. Całość materiału zawiera 924 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się