Wtorek, 18 lipca 2017
Podsumowanie działalności cz. 2
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru463
Dostępne jest już sprawozdanie merytoryczne Instytutu Książki za rok 2016. Do podstawowych zadań Instytutu należą: promocja i wspieranie działań z zakresu czytelnictwa, twórczości literackiej i  czasopiśmiennictwa, także promocja polskiej książki i literatury na świecie, które omówiliśmy w poprzednim numerze. Serwis IK Kolejnym elementem aktywności Instytutu jest polityka komunikacyjna i informacyjna. Jednym z głównych narzędzi jej realizacji jest portal internetowy IK. W sprawozdaniu merytorycznym IK za 2016 rok czytamy, że jest to największa baza informacji na temat polskich książek i wydarzeń życia literackiego. Od początku roku stronę odwiedziło 334,6 tys.  użytkowników. Dla porównania w 2015 roku było to 314 tys. użytkowników. Obecnie stronę odwiedza średnio 27 tys. użytkowników miesięcznie. Łącznie, od początku jej funkcjonowania, odwiedziło ją łącznie 1,34 mln użytkowników. Serwis IK aktualizowany jest codziennie i jego głównym zadaniem jest dokumentowanie polskiego życia literackiego. Prócz informacji nt. bieżących wydarzeń ze świata literatury, raz w tygodniu pojawiają się w nim recenzje polskich nowości wydawniczych, autorstwa zespołu współpracujących z IK krytyków, do  którego należą m.in.: Marcin Baran, Agnieszka Drotkiewicz, Piotr Kofta, Adam Leszkiewicz, Paulina Małochleb, Elżbieta Morawiec, Krzysztof Masłoń, Jerzy Gizella, Marcin Sendecki, Sławomir Buryła, Wojciech Kudyba. Recenzje zasilają bazę informacyjną dotyczącą polskich książek. Ponadto IK prowadzi  dział recenzji wydawanych w Polsce komiksów oraz dział poświęcony książkom da dzieci. Natomiast w dziale „Polecamy” IK publikuje fragmenty ukazujących się książek – od początku 2017 roku zamieszczono 21 takich fragmentów. Na zamówienie IK powstają też rozmowy z polskimi pisarzami, zatytułowane Warsztat Pracy. W tym roku o swoim warsztacie twórczym opowiedzieli IK: Beata Chomątowska, Piotr Paziński, Agata Tuszyńska, Kazimierz Orłoś. Baza z biogramami polskich pisarzy liczy …
Wyświetlono 25% materiału - 260 słów. Całość materiału zawiera 1042 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się