Poniedziałek, 22 grudnia 2014
Rozmowa z Aleksandrą Szarłat, autorką książki „Celebryci z tamtych lat”
– Czemu peerelowskie gwiazdy i starletki były znacznie dyskretniejsze od obecnych? – Inne to były czasy, inne oczekiwania. Cokolwiek by nie mówić o PRL -u – że to czarna noc komunizmu albo przeciwnie: najweselszy barak w obozie – komunistyczna władza kulturę stawiała na piedestale. Kultura była szeroko komentowana w mediach, a jej twórcy cieszyli się względami władz. Jednak wobec faktu, że prasa, radio i telewizja były w rękach państwa, niewiele można w nich było powiedzieć, zwłaszcza na tematy drażliwe, bolące. Gdyby nawet ktoś się odważył, czuwała nad tym cenzura, gotowa w każdej chwili zdjąć tekst, który był „nie po linii”. W wywiadach artyści mówili zatem głównie o sztuce. Jeśli do społeczeństwa przenikały wiadomości o ślubach, rozwodach czy ekscesach gwiazd, to jedynie w formie plotek. Pytań dotyczących spraw osobistych dziennikarze na ogół artystom nie zadawali, bo też nie było takiego zapotrzebowania. Nikt nie zabiegał o …
Wyświetlono 25% materiału - 144 słów. Całość materiału zawiera 578 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?