środa, 3 października 2018
Księgarnia Kornel i Przyjaciele ma dopiero niecałe dwa lata, a już cała Polska o niej wie i mówi. Patronem tej cieszyńskiej księgarnio-kawiarni jest, wychowany w tym mieście, Kornel Filipowicz – prozaik i nowelista z pokolenia Kolumbów, którego twórczość charakteryzuje niebywała delikatność i czułość opisów przyrody. Wisława Szymborska, której był przyjacielem i wieloletnim partnerem życiowym, uważała go za miłośnika i piewcę życia małych miasteczek. Przez lata trochę zapomniany, wraca do łask, również dzięki działalności Marioli Sznapki, która zadedykowała mu swoją księgarnię i pielęgnuje pamięć o nim. Bohaterami tego tekstu są więc: Filipowicz, Mariola i Cieszyn. W tym pięknym mieście, jakby stworzonym do spacerów, powstało wyjątkowe miejsce. Wnętrze gładzi zmysły, uspokaja i nastraja do życia pokojowo. Od razu się siada, zamawia kawę (znakomitą!), bierze do ręki książkę i odpuszcza wszelką walkę. I zaczyna się kochać małe miasteczka. Mariola to piękna i pogodna kobieta z sercem wojownika. Pomysł na działalność zrodził się u niej z pasji, miłości do książek i kawy, a także z potrzeby stworzenia miejsca, w którym czas się zatrzymuje, a ludzie mogą znów ze sobą …
Wyświetlono 25% materiału - 175 słów. Całość materiału zawiera 703 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?