Poniedziałek, 7 sierpnia 2006
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru47
W dniach 8-9 kwietnia odbyła się w Domu Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Radziejowicach dwudniowa Krajowa Konferencja Antykwaryczna, zorganizowana w ramach obchodów „Roku Księgarza 2006” staraniem Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z całej Polski zjechali do radziejowickiego pałacu antykwariusze, którzy niezbyt często mają okazję porozmawiać o ważnych dla ich środowiska sprawach. W większości należą oni do Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, które było głównym organizatorem krajowej konferencji, ale część z nich po raz pierwszy uczestniczyła w imprezie o ogólnopolskiej randze. Antykwariusze najczęściej spotykają się we własnym środowisku przy okazji antykwarycznych aukcji. O tym, na ile potrzebna była ta konferencja, świadczy zakres spraw, które poruszyli antykwariusze. Temat wiodący konferencji to Książka zabytkowa dobrem kultury. W pierwszym dniu referat „Książka jako zabytek kultury” wygłosił Dariusz Jankowski, dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Omówił on najważniejsze zagadnienia zawarte w obowiązującej ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, najwięcej czasu poświęcając kwestiom dotyczącym wywozu zabytków za granicę. Są to sprawy niezmiernie interesujące antykwariuszy, o czym świadczyła burzliwa dyskusja. Jej nieprzewidzianym efektem było zaproszenie SKP, już po zakończeniu konferencji, do udziału w pracach zespołu pracującego nad nowelizacją ustawy o ochronie zabytków, w zakresie wywozu zabytków za granicę. W drugim dniu skupiono się na arcyważnych sprawach dotyczących „Obrotu antykwarycznego a podatku VAT”. Te sprawy złożono na …
Wyświetlono 25% materiału - 227 słów. Całość materiału zawiera 909 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się