Wtorek, 27 czerwca 2017
 Wakacje z Lassem i Mają Martin Widmark, Helena Willis, tłum. Barbara Gawryluk, Zakamarki, Poznań 2017, s. 92, 29.90 zł, ISBN 978-83-7776-137-3 Przed wakacjami wydawnictwo Zakamarki przygotowało prawdziwą gratkę dla wszystkich wielbicieli serii „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”. Najnowszy tom Martina Widmarka, poza opowiadaniem detektywistycznym „Co się nie zgadza?”, został wzbogacony o grę planszową, zaszyfrowane listy, sudoku detektywa, quizy i zagadki. W sam raz na wakacyjną podróż albo deszczowe dni. Kolejne tytuły serii od kilku lat otrzymują tytuł książki roku Jury Dziecięcego (na które składa się 50 tys. dzieci) w Szwecji. W Polsce książki Widmarka także cieszą się dużym uznaniem. Dotąd, nakładem wydawnictwa Zakamarki, ukazało się ponad dwadzieścia tytułów serii. Łączy je para głównych bohaterów, Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy, przyjaźnią się, a po lekcjach tropią tajemnicze zagadki i prowadzą biuro detektywistyczne. Mieszkają w małym szwedzkim miasteczku Valleby – tam też rozgrywa się akcja wszystkich książek. W każdej z nich próbują rozwiązać inną zagadkę detektywistyczną. Martin Widmark, nauczyciel języka szwedzkiego, stworzył tę serię, by zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. Duża czcionka, nieskomplikowane zdania i czas teraźniejszy sprawiają, że mali czytelnicy nie mają problemów ze zrozumieniem czytanej treści. Forma kryminału, tropienie …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 772 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?