Wtorek, 24 października 2017
Sandrine Bonini: "Lotte piratka" tłum. Jakub Jedliński, Polarny Lis 2017, 33,90 zł, ISBN 978-83-946509-4-0 „Lotte piratka” to żywiołowa i barwna opowieść o dziewczynce mieszkającej na farmie w samym sercu afrykańskiej dżungli, pośród bezmiaru drzew i dzikich zwierząt. W towarzystwie najlepszego przyjaciela, tukana Igora, mała Lotta dzień po dniu odkrywa reguły rządzące dżunglą i jej mieszkańcami. Lotte nazywa siebie dzikuską, twierdzi, że najlepiej czuje się sama ze sobą, a do zabawy wystarczą jej drzewa, po których może się wspinać i zwierzęta, którym może wszystko opowiadać. I w żadnym razie nie potrzebuje wokół siebie innych dzieci. Jej idealną wizję świata burzy informacja, że farma, na której mieszka z rodzicami, zapełni się jeszcze jedną rodziną z chłopcem w wieku Lotte. Niezależna, samodzielna i odważna dzikuska postanawia się zbuntować. Wyrusza na samotną wyprawę w głąb dzikiej puszczy i postanawia już nie wracać… Jej zamiar nie do końca się powiedzie, ale z wyprawy powróci z zupełnie innym nastawieniem do świata i drugiego człowieka. Dynamiczna fabuła i niewielka ilość tekstu „Lotte piratki” zachęcają małych czytelników do samodzielnej lektury. Tym bardziej, że słowo pisane stanowi tu raczej komentarz do przepięknych, wielobarwnych, całostronicowych ilustracji spod kreski francuskiej rysowniczki i autorki komiksów, Audrey Spiry. Widzimy na nich całe bogactwo dżungli, soczystą zieleń drzew, mieniące się wszystkimi kolorami …
Wyświetlono 25% materiału - 208 słów. Całość materiału zawiera 834 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?