Piątek, 1 marca 2019
Stanisława Skrzyńska przejęła opiekę nad księgarnią w Brzegu Dolnym w styczniu 2011 roku. Wcześniej była z nią związana przez ponad 30 lat jako jedna z jej pracownic. Śmiało można powiedzieć, że ta księgarnia to całe jej życie. Poświęcała się pracy księgarza do tego stopnia, że jak teraz wspomina jej córka, między regałami księgarni spędziła dużą część swojego dzieciństwa. Jeżeli dopuszczalne byłyby jednoosobowe związki zawodowe, które podczas restrukturyzacji upadającego zakładu pracy ratują go przed upadkiem, pozyskując środki na renowację i przejmując nad nim pieczę, to pani Skrzyńska jest właśnie takim jednoosobowym związkiem zawodowym. Pani Stanisława z córką Basią dokładają wszelkich starań, by miejsce funkcjonowało nie tylko jako sklep z artykułami papierniczymi, ale również jako księgarnia z prawdziwego zdarzenia. Fasadę zdobi więc widoczny z daleka napis: KSIĘGARNIA. Asortyment legitymizuje to słowo. Księgarki z dużą rezerwą …
Wyświetlono 25% materiału - 133 słów. Całość materiału zawiera 533 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki