środa, 31 maja 2017
Książki na pierwszym miejscu
Podczas zakończonych niedawno 8. Warszawskich Targów Książki nie zabrakło wydarzeń dedykowanych coraz intensywniejszej aktywności księgarni kameralnych. Pierwszego dnia tagów odbyło się spotkanie pod hasłem „Weekend Księgarń Kameralnych. Siła współdziałania”. Jego organizatorem był Kolektyw Księgarzy Kameralnych, a wśród panelistów znaleźli się Krzysztof Blinkiewicz z Czerwonego Atramentu w Płocku, Małgorzata Narożna z księgarni FiKa w Szczecinie i Aldona Mackiewicz z Toruńskiego Antykwariatu Księgarskiego. Spotkanie poprowadziła Anna Karczewska z inicjatywy Książki Kupuję  Kameralnie. W tegorocznym Weekendzie Księgarń Kameralnych wzięło udział 70 księgarń z 23 miast, w tym 30 placówek ze stolicy. Według nieformalnej definicji, księgarnie kameralne to te, w których czytelnik traktowany jest jak rodzina, a oferta tytułowa jest „odzwierciedleniem nie tylko dyktatu rynku, lecz przede wszystkim gustu księgarza i posiada rolę kulturotwórczą”. Weekend Księgarń Kameralnych obfituje w różnorodne towarzyszące mu imprezy, tak dla dzieci, jak i dorosłych: konkursy, wystawy, aukcje, koncerty, stąd uczestniczą w nim całe rodziny. Pierwsze podsumowania potwierdzają, jeszcze liczniejszy – niż rok wcześniej – w nim udział młodych czytelników, którzy chętnie włączają się w realizację jego programu. Uczestnicy spotkania podkreślali m.in. kulturotwórcze funkcje i wpływ małych księgarni na lokalne społeczności. „Nasza księgarnia …
Wyświetlono 25% materiału - 183 słów. Całość materiału zawiera 732 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?