Czwartek, 27 września 2018
Dorota Suwalska: Tabletki na dorosłość Adamada, Gdańsk 2018, s. 256, ISBN 978-83-7420-768-3 Zawsze z ciekawością otwieram kolejną książkę Doroty Suwalskiej, zastanawiając się, czym ta autorka nas zaskoczy. Z radością i satysfakcją obserwuję jej rozwój literacki i pamiętam ten dzień, w którym po raz pierwszy wręczano jej wyróżnienie literackie w konkursie „Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY”. Akcja kolejnej współczesnej powieści Doroty Suwalskiej toczy się w post gimnazjalnej rzeczywistości. Gimnazjów nie ma – problemy pozostały. Narracja utworu przebiega w trzech płaszczyznach, różnicowanych czcionką. Jeden tor to utrzymana w pierwszej osobie narracja 13-letniego Marka, bohatera powieści, a zarazem blogera. Jego marzeniem jest być dorosłym, co konkretnie ma się przejawiać we wzroście, aby nikt nie nazywał go Mikrobem. Drugi plan to przeżycia Marka w skórze trzydziestolatka, bo otrzymane dzięki zamówieniu internetowemu tabletki na dorosłość wywołują oczekiwany skutek, ale mają też działania uboczne. Poszukiwanie odpowiedniego medykamentu na stronie Apteki Trzech Smutków nie było sprawą prostą, autorka …
Wyświetlono 25% materiału - 151 słów. Całość materiału zawiera 605 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki