środa, 28 listopada 2018
Ivona Březinová: Chłopiec i pies il. Eva Švrčkova, tłum. Maria Marjańska-Czernik, Prószyński i S-ka, Warszawa 2017, s. 58, ISBN 978-83-8123-051-3 Ivona Březinová należy do najpopularniejszych pisarek czeskich, znana jest też w Polsce. W 2008 roku ukazało się jej opowiadanie „Cukierek dla dziadka Tadka” o rodzinie, która zmaga się z chorobą Alzheimera, na którą zapada senior rodu. Książka, tłumaczona także przez Marię Marjańską-Czernik, zdobyła ogromne uznanie w Czechach i otrzymała wiele nagród, w tym kilkakrotnie „Złotą Wstęgę” oraz Nagrodę Księgarzy i Nagrodę Nauczycieli. Březinová lubi podejmować wyzwania literackie i oswajać trudne tematy. Recenzowana książka jest tego kolejnym dowodem. Początek jest zaskakujący, poznajemy bowiem dwóch uczniów, właśnie rozpoczynających naukę w szkole. Jeden z nich nie chodzi do szkoły, …
Wyświetlono 25% materiału - 116 słów. Całość materiału zawiera 464 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki