Poniedziałek, 16 listopada 2009
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru260
– No gdzie się bucu głupi ryjesz!? No gdzie!? Kultury trochę! – rozeźlona dama w średnim wieku zadała trudne pytanie zmotoryzowanemu miłośnikowi książek próbującemu zaparkować beżowego lanosa na chodniku, który bardziej przypominał gliniasty wiejski trakt po deszczu niż miejsce przeznaczone dla pieszych. (Przypominam, że w Krakowie określenie „ty bucu” oznacza coś znacznie gorszego niż w Warszawie.) Oburzenie zmotoryzowanego było w tej sytuacji naturalne. – A gdzie mam zaparkować, no gdzie?! Będzie mnie kultury uczyć, łysa ropucha jedna – dorzucił pod nosem… Faktycznie, w promieniu kilometra trudno byłoby wcisnąć się z rowerem, a co dopiero z dwuśladem. Wszystko, co się rusza, zmierzało w jednym kierunku – ku majaczącym w oddali zabudowaniom, przypominającym składy materiałów budowlanych. Sobota, godziny południowe. Drugi dzień krakowskich targów książki. Tłum gęstnieje, wlewając się wzmożoną falą do baraku zwanego „halą targową”. Jakiś gość pyta podniesionym głosem: – Czy ktoś wie, gdzie tu jest najbliższy bankomat? Przypadkiem wiem, ale wolę go nie denerwować odpowiedzią: pożądany bankomat jest jakieś pół kilometra od rzeczonej hali targowej, czyli w najbliższym sklepie spożywczym. W baraku, a w zasadzie w kilku połączonych barakach, spragnieni kultury ludzie kotłują się w coraz większym dyskomforcie, ale szczęśliwi, że przebrnęli przez szatnię i punkt zakupu biletów wstępu. Najwięcej oficyn, najwięcej tytułów, najwięcej odwiedzających, najwięcej imprez towarzyszących, …
Wyświetlono 25% materiału - 208 słów. Całość materiału zawiera 832 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się