Piątek, 27 lipca 2018
Będzie o czytaniu, na przekór i wbrew. I niepoprawnie politycznie, co mnie akurat guzik obchodzi. Wracałem niedawno z ulubionej greckiej wyspy. Lot, co w przypadku wakacyjnych czarterów rzadkie, spóźniony zaledwie o pół godziny z okładem. Ale na pokładzie mendel kurdupli, od jeszcze cycatych do rezolutów żądających tabletu. Podróż sama nie trwa specjalnie długo, dwie i pół godziny, doliczyć jednak trzeba przygotowania, oczekiwania, wywoływania, przejścia, podjazdy, jałowe siedzenie już na pokładzie… Nuuuda, panie, nuda niczym w polskim filmie, dzieci z tą dawną oceną inżyniera Mamonia godzą się instynktownie. Więc albo uderzają w ryk, albo kopią fotel pasażera przed nimi, albo duszą kolegę pluszowym misiem, albo udają kamizelkę ratunkową pod fotelem, albo… – zostawmy, wyobraźnia dzieci nie zna ograniczeń. Wyraźnie ograniczona jest natomiast odporność rodziców – czują zmęczenie, taka kulminacja urlopowego tygodnia z rozwydrzonymi nagle bachorami prowadzić może do wybuchu. I proszę, erupcja przetacza się przez rzędy i szeregi – nie ma mowy o klapsach (a przydałyby się), są zaklęcia, prośby, porównania z grzecznym kolegą (gówno prawda, rozrabia jeszcze gorzej, tyle że w innym rzędzie), groźby i odwołania do niezwykłych mocy Głównego …
Wyświetlono 25% materiału - 180 słów. Całość materiału zawiera 722 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki