Piątek, 27 lipca 2018
Będzie o czytaniu, na przekór i wbrew. I niepoprawnie politycznie, co mnie akurat guzik obchodzi. Wracałem niedawno z ulubionej greckiej wyspy. Lot, co w przypadku wakacyjnych czarterów rzadkie, spóźniony zaledwie o pół godziny z okładem. Ale na pokładzie mendel kurdupli, od jeszcze cycatych do rezolutów żądających tabletu. Podróż sama nie trwa specjalnie długo, dwie i pół godziny, doliczyć jednak trzeba przygotowania, oczekiwania, wywoływania, przejścia, podjazdy, jałowe siedzenie już na pokładzie… Nuuuda, panie, nuda niczym w polskim filmie, dzieci z tą dawną oceną inżyniera Mamonia godzą się instynktownie. Więc albo uderzają w ryk, albo kopią fotel pasażera przed nimi, albo duszą kolegę pluszowym misiem, albo udają kamizelkę ratunkową pod fotelem, albo… – zostawmy, wyobraźnia dzieci nie zna ograniczeń. Wyraźnie ograniczona jest natomiast odporność rodziców – czują zmęczenie, taka kulminacja urlopowego tygodnia z rozwydrzonymi nagle bachorami prowadzić może do wybuchu. I proszę, erupcja przetacza się przez rzędy i szeregi – nie ma mowy o klapsach (a przydałyby się), są zaklęcia, prośby, porównania z grzecznym kolegą (gówno prawda, rozrabia jeszcze gorzej, tyle że w innym rzędzie), groźby i odwołania do niezwykłych mocy Głównego …
Wyświetlono 25% materiału - 180 słów. Całość materiału zawiera 722 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?