Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru187
Kto by przypuszczał?! A jednak. Ars Polona wygrała główny los na loterii… Bój o uhonorowanie PKiN-u poprzez nadanie mu statusu narodowego zabytku, czyli umieszczenie na prestiżowej liście dóbr chronionych autorytetem państwa, ma fundamentalny wpływ na charakter święta branży wydawniczej w Polsce, jakim jest organizowany przez Ars Polonę doroczny kiermasz pod szyldem: Międzynarodowe Targi Książki. To duże wyzwanie dla obdarzanej powszechnym zaufaniem instytucji, która przez tyle już lat robi wydawcom w Polsce i na całym świecie dobrze, a nawet coraz lepiej. W momencie, gdy Pałac oficjalnie stanie się zabytkiem, Ars Polona siłą rzeczy będzie musiała uwzględnić ów fakt i podjąć stosowne zabiegi w kwestii niezmieniania czegokolwiek w dotychczasowej formule targów. Warto przy okazji przypomnieć, że – zgodnie z polską szkołą konserwacji zabytków – niechybnie nastąpi powrót do pierwotnej pełnej nazwy budowli: PKiN im. Józefa Stalina, jako że trzeba będzie zerwać mało gustowny, a w gruncie rzeczy szpecący neon u wejścia, przykrywający wyryte nazwisko fundatora. Niewątpliwie ma to znaczenie, zwłaszcza w kontekście dalekosiężnych planów prezesa Grzegorza Guzowskiego, który marzy o organizacji Targów Wydawców Katolickich. No, ale to przyszłość. Ważne jest, co teraz. Zanim o tym – muszę, co prawda niechętnie, ale jednak – się pokajać. Podniesienie tej największej warszawskiej nieruchomości do rangi narodowego zabytku skłania mnie do rewizji dotychczasowych poglądów na temat miejsca organizacji MTK. Uważałem przez lata całe – niesłusznie! – że to nienajlepszy lokal na organizację tak ważnego święta książki. Otóż byłem w błędzie! Dzisiaj trzeba to otwarcie …
Wyświetlono 25% materiału - 238 słów. Całość materiału zawiera 952 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się