Wtorek, 24 października 2017
Małgorzata Strzałkowska i jej 30 lat
W takich okolicznościach zazwyczaj mówi się, że trudno uwierzyć. Ale tym razem całkiem serio i prawdziwie trudno uwierzyć, że Małgorzata Strzałkowska obchodziła 30-lecie pracy twórczej. Faktem jest, że jako poetka zaczynała w dzieciństwie, czego dowodem jest zapisane przez jej mamę zdanie wygłoszone przez kilkuletnią jeszcze, ale – jak widać i słychać – dobrze zapowiadającą się poetkę: „A ja myślę, że pomyślę, oni myślą, że ja myślę…”. Zdanie to zresztą stało się hasłem hucznego benefisu, jaki wydawcy – pod wodzą Katarzyny Szantyr-Królikowskiej z wydawnictwa Bajka – urządzili 3 października ich wspaniałej autorce w klimatycznym wnętrzu Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Oprócz Bajki swój udział miały wydawnictwa: Czarna Owca, Hachette, Media Rodzina i Endo, a także „Świerszczyk. Magazyn dla Dzieci”. Partnerami byli: Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie, Polska Sekcja IBBY oraz portal Qlturka, a nasz „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” był jednym z patronów medialnych wydarzenia. Faktem jest, że Małgorzata Strzałkowska jako autorka wierszy zadebiutowała rzeczywiście przed 30 laty …
Wyświetlono 25% materiału - 163 słów. Całość materiału zawiera 654 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?