Piątek, 21 czerwca 2019
PROMOCJA POLSKIEJ LITERATURY
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 499 (10/2019)
W Krakowie od 13 do 15 czerwca trwało ósme seminarium dla wydawców zagranicznych, w ramach którego Instytut Książki prezentował redaktorom i agentom literackim z rynku niemieckojęzycznego najciekawsze zjawiska na polskim rynku wydawniczym. Uczestniczyli wydawcy z  krajów niemieckojęzycznych oraz wydawcy polscy i przedstawiciele agencji literackich. Seminarium otworzył i przywitał gości Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki. Agnieszka Urbanowska z działu zagranicznego zaprezentowała Instytut i realizowane programy, koncentrując się przede wszystkim na dedykowanych wydawcom z zagranicy, ale i przybliżając flagowy projekt Instytutu, kampanię „Mała książka – wielki człowiek”. Po prezentacji wykład na temat najnowszej polskiej prozy wygłosił dziennikarz i krytyk Piotr Gociek, który zaprezentował niemieckim wydawcom najciekawszych współczesnych autorów: Wiesława Myśliwskiego, Wiesława Helaka, Jacka Dukaja, Zytę Rudzką, Jakuba Żulczyka, Jakuba Małeckiego, Macieja Płazę, Elżbietę Cherezińską, Weronikę Gogolę, Annę Kańtoch, Radkę Franczak, Łukasza Orbitowskiego i  Wojciecha Chmielarza. Najciekawsze propozycje z literatury faktu przedstawiła po przerwie eseistka i dziennikarka Marta Kwaśnicka, która rozpoczęła od prezentacji książek Marcina Wichy, a następnie omówiła twórczość Antoniego Libery, Macieja Zaremby Bielawskiego, Małgorzaty Rejmer, Beaty Chomątowskiej, Olgi Drendy, Mariusza Szczygła, Małgorzaty Borkowskiej, Ryszarda Legutko oraz Jarosława Marka Rymkiewicza. Niemieccy goście uczestniczyli też w gali Nagrody Transatlantyk, a w sobotę wysłuchali prezentacji prof. Wojciecha Kudyby o aktualnych nurtach w polskiej literaturze. W seminarium uczestniczyło 12 gości z niemieckiego obszaru językowego oraz 18 przedstawicieli 12 polskich wydawnictw i agencji autorskich. W trakcie seminarium wszyscy jego uczestnicy mieli możliwość bezpośrednich rozmów według szczegółowego harmonogramu przygotowanego przez organizatorów. Gośćmi byli: Olga Czerniawska z Paul Zsolnay Verlag, Janika Rüter z Suhrkamp Verlag, Andreas Rostek z edition.fotoTapeta, Christian Ruzicska z Secession Verlag, Jörg Becken z Klak Verlag, Artur Bogdanowicz z Piper Verlag München-Berlin, Kirsten Naegele z Heyne Verlag, Helga Frese-Resch z Kiepenheuer & Witsch, Daniel Kampa z Kampa Verlag, Florian Welling z Wallstein Verlag, Diethard Sawicki z Verlag Ferdinand Lichtenberg oraz Schöningh Inga z Ullstein Buchverlage. Z  polskiej strony w  seminarium uczestniczyli: Monika Regulska (Agencja Literacka Syndykat Autorów), Anna Rucińska (Andrew Nurnberg Associates Warsaw, Maciej Marchewicz (Fronda/Zona Zero/ Eureka), Krystyna Kołakowska (Grupa Wydawnicza Foksal), Małgorzata Szczurek (Karakter), Piotr Marecki i Aleksandra Małecka (Korporacja Ha!art), Elżbieta Brzozowska (PIW), Kasia Sienkiewicz-Kosik i Rafał Kosik (Powergraph), Grażyna Kasprzycka-Rosikoń (Rosikon Press), Andrzej Zysk i Anna Giryń (Zysk i S-ka), Joanna Dąbrowska, …
Wyświetlono 25% materiału - 361 słów. Całość materiału zawiera 1445 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się