Czwartek, 6 września 2018
„Po szczycie w Helsinkach, gdzie Donald Trump wystąpił ramię w ramię z Władimirem Putinem przeciwko amerykańskim agencjom wywiadowczym oraz wszystkim, którzy widzą, że Rosja prowadzi wrogie działania przeciwko USA, komentatorzy ze wzmożoną siłą poczęli się zastanawiać, co z Trumpem jest nie tak” – napisał Robert Stefanicki w „Gazecie Wyborczej” z 20 lipca, cztery dni po szeroko komentowanym spotkaniu w stolicy Finlandii. Pytanie to dręczy wiele osób od dłuższego czasu, a pojawiło się ze szczególną siłą od kampanii przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi, które odbyły się w listopadzie 2016 roku. Ale jeszcze w 2004 roku na naszym rynku ukazała się książka o tej kontrowersyjnej postaci, przetłumaczona przez Patryka Gołębiowskiego i błyskawicznie wydana wkrótce po jej amerykańskiej premierze. Jako autor występuje sam Donald J. Trump, ale mniejszymi literami dopisano nazwisko współautorki, którą jest Meredith McIver i o której dowiadujemy się jedynie, że była „stypendystką Forda i absolwentką University of Utah. Mieszka w Upper West Side na Manhatanie i pracuje w The Trump Organization”. Tytuł brzmi bardzo zachęcająco: „Jak zostać bogaczem. Kulisy życia miliardera” (tłum. Patryk Gołębiowski, G+J). Jeszcze bardziej zachęcający jest tytuł jednego z rozdziałów: „Bajerować można – ale do czasu”. Wówczas Donald Trump był „jedynie” jednym z wielu amerykańskich bogaczy, który za pośrednictwem tej książki tworzył legendę swego sukcesu i nieomylności. I na tę legendę zagłosowali Amerykanie przed dwoma laty. Jak wielki był to szok dla jego przeciwników i oponentów najlepiej świadczy książka, jaka ukazała się w Stanach Zjednoczonych zaraz …
Wyświetlono 25% materiału - 238 słów. Całość materiału zawiera 954 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?