Czwartek, 30 sierpnia 2018
„Po szczycie w Helsinkach, gdzie Donald Trump wystąpił ramię w ramię z Władimirem Putinem przeciwko amerykańskim agencjom wywiadowczym oraz wszystkim, którzy widzą, że Rosja prowadzi wrogie działania przeciwko USA, komentatorzy ze wzmożoną siłą poczęli się zastanawiać, co z Trumpem jest nie tak” – napisał Robert Stefanicki w „Gazecie Wyborczej” z 20 lipca, cztery dni po szeroko komentowanym spotkaniu w stolicy Finlandii. Pytanie to dręczy wiele osób od dłuższego czasu, a pojawiło się ze szczególną siłą od kampanii przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi, które odbyły się w listopadzie 2016 roku. Ale jeszcze w 2004 roku na naszym rynku ukazała się książka o tej kontrowersyjnej postaci, przetłumaczona przez Patryka Gołębiowskiego i błyskawicznie wydana wkrótce po jej amerykańskiej premierze. Jako autor występuje sam Donald J. Trump, ale mniejszymi literami dopisano nazwisko współautorki, którą jest Meredith McIver i o której dowiadujemy się jedynie, że była „stypendystką Forda i absolwentką University of Utah. Mieszka w Upper West Side na Manhatanie i pracuje w The Trump Organization”. Tytuł brzmi bardzo zachęcająco: „Jak zostać bogaczem. Kulisy życia miliardera” (tłum. Patryk Gołębiowski, G+J). Jeszcze bardziej zachęcający jest tytuł jednego z rozdziałów: „Bajerować można – ale do czasu”. Wówczas Donald Trump był „jedynie” jednym z wielu amerykańskich bogaczy, który za pośrednictwem tej książki tworzył legendę swego sukcesu i nieomylności. I na tę legendę zagłosowali Amerykanie przed dwoma laty. Jak wielki był to szok dla jego przeciwników i oponentów najlepiej świadczy książka, jaka ukazała się w Stanach Zjednoczonych zaraz po …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 957 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się