Poniedziałek, 16 maja 2011
Kerstin Gier
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru5/2011
Po sukcesach twoich powieści kobiecych, z których każda przez długie miesiące, a nawet lata, jak to jest w przypadku „Z deszczu pod rynnę”, gościła na listach bestsellerów, wzięłaś się za napisanie powieści dla młodzieży. Co było większym wyzwaniem? Zdecydowanie powieść dla młodzieży. Na początku wszystko wydawało się takie proste. Sądziłam, że wystarczyło popuścić wodze fantazji, stworzyć parę zakochanych nastolatków, dołożyć serdeczną przyjaciółkę oraz przystojnego nauczyciela, umieścić akcję w Londynie, całość okrasić paroma tytułami arystokratycznymi, dodać zwariowaną ciotkę no i sprawa załatwiona. Potem już wszystko miało płynąć samo z siebie. I płynęło? Wręcz przeciwnie. Stanęło w miejscu, jak osioł na zakręcie. A na dodatek zaczęło wierzgać, jak znarowiona kobyła. Historia zamiast zacząć układać się w logiczną całość, rozłaziła się, jak sprana szmata. Na czym polegała pierwsza przeszkoda? Na miłości. Jakżeby inaczej. W przypadku dorosłych kobiet wszystko odbywa się znacznie prościej. Bohaterka poznaje faceta i jeśli jej się podoba, postanawia go zdobyć. Natomiast u nastolatek sprawy z mety się komplikują, bo tu nie ma mowy o zdobywaniu mężczyzny, a o fantazjowaniu na jego temat. Pierwsza miłość, to jedno wielkie marzenie, gdzie nad działaniem górę biorą westchnienia. Chcesz powiedzieć, że jeśli jest się nastolatką, to kocha się przede wszystkim samą miłość? A co z jej treścią? Jej treść jest z reguły bez znaczenia. Kocha się marzenie i wyobrażenie. Gdy masz szesnaście lat wybranek może być najbardziej parszywą ropuchą, a i tak widzisz w nim księcia z bajki. Kocha się marzenie o miłości. Przeżywa …
Wyświetlono 25% materiału - 240 słów. Całość materiału zawiera 963 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się