Czwartek, 17 maja 2012
Zakończyły się III Warszawskie Targi Książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru327
W wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" z 9 maja Łukasz Gołębiewski stwierdził, że z książkami jest podobnie jak z nagraniami muzyki. Spada czytelnictwo i spada sprzedaż płyt, a na koncertach i na targach książki pojawiają się tłumy. Tak było i tym razem podczas III Warszawskich Targów Książki. - Z pewnością pobijemy zeszłoroczny rekord frekwencji - stwierdził już w targową sobotę Jacek Oryl, prezes zarządu spółki Murator EXPO, organizatora wykonawczego targów. - Na targach mieliśmy bardzo ciekawe kontakty, nawet nie spodziewaliśmy się tak dobrych efektów - mówił Waldemar Lipka, przewodniczący rady nadzorczej drukarni OZGraf. A wstępnie chcieliśmy się wycofać z przyszłorocznej edycji targów, jednak już po dwóch pierwszych dniach warszawskiej imprezy podjęliśmy decyzję, że również w przyszłym roku będziemy mieli tutaj stoisko - dodał dyrektor Piotr Ciosk, członek zarządu olsztyńskiej drukarni. Targi bardzo pozytywnie ocenił również Jacek Olesiejuk, współwłaściciel Firmy Księgarskiej Olesiejuk, która wynajęła niemal całą Salę Kolumnową (na zdęciu), gdzie kiedyś pojawiały się ekspozycje całych państw - gości honorowych. - Wspaniała frekwencja, mnóstwo autorów i mnóstwo wydarzeń, nawet pogoda dopisała - stwierdził. Jednak chyba już wyrośliśmy z Pałacu Kultury i Nauki, bo jego pomieszczenia nie spełniają naszych oczekiwań - ocenił. O tym samym mówił również Waldemar Szatanek, znany warszawski antykwariusz, który poza całkowicie negatywną oceną funkcjonalności pałacowych przestrzeni jest bardzo zadowolony ze sprzedaży na stoiskach z książką antykwaryczną. - Nawet pierwszy dzień targów czyli czwartek, podczas którego w poprzednich latach było mniej klientów, przyniósł nam bardzo dobry wynik finansowy - dodał. Z pomieszczeń Pałacu Kultury i Nauki niezadowolony …
Wyświetlono 25% materiału - 246 słów. Całość materiału zawiera 984 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się