Poniedziałek, 11 września 2006
Po 21. targach Edukacja XXI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru177
Podczas rozpoczętej 1 września 21. edycji Targów Książki Edukacyjnej najbardziej istotnym wydarzeniem stała się debata „na temat rynku podręczników szkolnych i ich cen”. W przeciwieństwie do entuzjastycznych relacji uczestników nie znalazłem ani jednej wypowiedzi wiceministra Stanisława Sławińskiego, która przekonałaby mnie do intencji resortu porozumienia się z uczestnikami branży. Dam sobie głowę uciąć, że całe to towarzystwo z ulicy Szucha ma nas głęboko gdzieś i w najmniejszym stopniu nie zamierza się stosować do składanych obietnic. Nawet publicznie. Pamiętam relację jednego z wydawców, który parę tygodni temu uczestniczył w spotkaniu Romana Giertycha z wydawcami edukacyjnymi. Na uwagę prezesa PIK, że proponowany przez resort system zaopatrzenia szkół pomija w łańcuchu księgarzy pan minister miał odrzec, iż czuje się tą troską wyraźnie wzruszony… Nie dalej jak we wtorek, 5 września, na posiedzenie sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży pan minister Giertych miał przynieść projekt „Tani Podręcznik”, mający być następnie poddany prezentacji, a potem dyskusji. Nie przyszedł. Tak po prostu. Żeby było jasne – nie chodzi wcale o jednego Giertycha. Wiceminister Zieliński wykazywał się w kontaktach ze środowiskiem podobną impertynencją, jeszcze bardziej folgując sobie w rozmowach z dziennikarzami, pod nieobecność przedstawicieli wydawców i księgarzy. Nic zatem dziwnego, że niechlubną tradycję kontynuuje wiceminister Sławiński …
Wyświetlono 25% materiału - 198 słów. Całość materiału zawiera 793 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się