środa, 4 lutego 2015
Podwojenie konsumpcji papieru w Polsce
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru400
„Przemysł papierniczy w skali światowej nadal się rozwija. Przewidywany średni wzrost wynosi 1,6 proc., przy obecnej produkcji ponad 4 mld ton papieru”, stwierdza Maciej Kunda w artykule zatytułowanym „Przyszłość branży papierniczej na tle wyzwań XXI wieku”, opublikowanym w miesięczniku „Przegląd Papierniczy” z grudnia ubiegłego roku. Autor artykułu to autorytet w branży papierniczej w skali międzynarodowej. Jest absolwentem Wydziału Technologii Drewna na Akademii Rolniczej w Poznaniu. W papierni w Świeciu rozpoczął pracę w 1989 roku, zaraz po ukończeniu studiów. Został kierownikiem zmiany, a po trzech latach szefem wydziału, zaś po kolejnych siedmiu latach dyrektorem Wydziału Mas Włóknistych. Od 2004 roku jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki Mondi Świecie S.A., która jest częścią koncernu Mondi. Od 2012 roku jest też szefem Dywizji Containerboard Mondi Europe & International. W 2012 roku został wybrany prezesem zarządu Stowarzyszenia Papierników Polskich. Od kilku lat nastroje w przemyśle papierniczym i w całej branży papieru są minorowe, gdyż spada zużycie papieru i dlatego optymistyczna prognoza sygnowana przez jednego z najważniejszych uczestników rynku papierniczego jest niezwykle krzepiąca. Faktem jest jednak, co podkreśla Maciej Kunda, że w najbardziej rozwiniętych krajach zużycie papieru spada, natomiast wzrosty i to nawet kilkuprocentowe notowane są w Chinach i w innych krajach azjatyckich, w Ameryce Środkowej i w Europie Wschodniej. Tendencja spadkowa dotknęła przede wszystkim papiery …
Wyświetlono 25% materiału - 212 słów. Całość materiału zawiera 851 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się