Poniedziałek, 13 lipca 2009
Z redakcyjnej poczty Biblioteki Analiz
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru251
Ja, skromniutki, malutki wydawca postanowiłem upomnieć się o mniejszość. Mniejszość piracką… Nagłówki gazet co chwila pełne są epitetów, oskarżeń o kradzież intelektualną, ostrzeżeń i szykan wobec piratów i coraz bardziej restrykcyjnych zmian przepisów prawnych. W takiej atmosferze nie da się żyć, a co dopiero mówić o pracy! Spiratowanie własności intelektualnej to nie jest takie „hop siup”! Trzeba pomyśleć, co spiratować, dobrać właściwy program, wybrać bezpieczny, wirtualny serwer na Kajmanach lub w Gwadelupie, zrobić właściwy marketing i… bezpiecznie zarobić parę groszy na emeryturę. To wszystko wymaga czasu i nad tym trzeba posiedzieć, zanim… pójdzie się siedzieć. To zawód wysokiego ryzyka, więc jak się o jego przedstawicieli nie upomnieć… toczy się w Internecie. Źródłem stał się apel wydawnictwa Akapit Press, a następnie kolejny, oficyny Impuls, apelujących do Internautów o pomoc w walce z piratem skanującym książki i upowszechniającym je w formie e-booków przez Internet. Odyn 44 (taki nick miał pirat) na tych dwóch oficynkach długo by nie pożył, więc dorzucił do swojej oferty publikacje: WSiP, Wydawnictwa Edukacyjnego, Wydawnictwa Harmonia, WiR i Uniwersytetu Opolskiego. Więksi wydawcy w ogóle na apel nie zareagowali, bo dla nich taka kradzież to jak ukąszenie słonia przez komara. Nawet nie poczują. Wspomniani wcześniej nie odpuścili. I rozpętała się dyskusja (zachowuję pisownię oryginalną wypowiedzi), z której jasno wynika, że czas, by piraci upomnieli się o swoje prawa, a społeczeństwo poznało prawdziwe oblicze ich kulturowej misji: „SSSS”: – pyta grzecznie – przeszkadza to szanownemu panu? zbiedniejesz, o ile? Człowiekowi zawsze mało… nie pan jeden jest okradany.... – Trochę przeszkadza – myśli wydawca – nawet jeśli bardzo nie zbiednieję… – Kopiowanie …
Wyświetlono 25% materiału - 259 słów. Całość materiału zawiera 1036 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się