środa, 20 września 2017
Plany ekspansji do końca roku
Platon – jeden z największych dystrybutorów książek na polskim rynku – dołączył do Grupy Empik. Transakcja nabycia większościowych udziałów Platona przez Empik została zrealizowana po wydaniu zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Platon Empik stawia na ciągły rozwój oferty książkowej – tak, aby zapewnić odbiorcom o różnych preferencjach czytelniczych najszerszy na rynku wybór tytułów we wszystkich gatunkach. „Bliska współpraca z Platonem, który skupia ofertę od 300 wydawców, pozwoli nam ten cel zrealizować” – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik. „Dla Platona wejście do Grupy Empik oznacza jeszcze lepszą jakość obsługi klientów i szybki rozwój” – twierdzi Paweł Filar, prezes spółki Platon. Jego zdaniem, dzięki temu połączeniu wydawcy będą mogli współpracować z dużym, profesjonalnym, solidnym i bezpiecznym partnerem, który zapewni im najszerszą dystrybucję: od księgarń – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, przez sieci księgarskie – w tym Empik, po supermarkety i dyskonty. Z drugiej strony, partnerzy detaliczni będą mieli dostęp do najszerszej i najatrakcyjniejszej oferty wydawniczej w Polsce. Rynek powinien pozytywnie zareagować na fakt, iż obydwaj założyciele Platona – Paweł Filar i Jacek Darowski, pozostają w zarządzie spółki i wspólnie z Empikiem będą pracować nad dalszym rozwojem biznesu dystrybucyjnego. Jednocześnie do zarządu Platona dołączyła, w charakterze dyrektora  finansowego, Iwona Rytel, która dotychczas pełniła funkcję CFO Empik E-commerce. …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 830 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki