środa, 20 września 2017
Plany ekspansji do końca roku
Platon – jeden z największych dystrybutorów książek na polskim rynku – dołączył do Grupy Empik. Transakcja nabycia większościowych udziałów Platona przez Empik została zrealizowana po wydaniu zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Platon Empik stawia na ciągły rozwój oferty książkowej – tak, aby zapewnić odbiorcom o różnych preferencjach czytelniczych najszerszy na rynku wybór tytułów we wszystkich gatunkach. „Bliska współpraca z Platonem, który skupia ofertę od 300 wydawców, pozwoli nam ten cel zrealizować” – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik. „Dla Platona wejście do Grupy Empik oznacza jeszcze lepszą jakość obsługi klientów i szybki rozwój” – twierdzi Paweł Filar, prezes spółki Platon. Jego zdaniem, dzięki temu połączeniu wydawcy będą mogli współpracować z dużym, profesjonalnym, solidnym i bezpiecznym partnerem, który zapewni im najszerszą dystrybucję: od księgarń – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, przez sieci księgarskie – w tym Empik, po supermarkety i dyskonty. Z drugiej strony, partnerzy detaliczni będą mieli dostęp do najszerszej i najatrakcyjniejszej oferty wydawniczej w Polsce. Rynek powinien pozytywnie zareagować na fakt, iż obydwaj założyciele Platona – Paweł Filar i Jacek Darowski, pozostają w zarządzie spółki i wspólnie z Empikiem będą pracować nad dalszym rozwojem biznesu dystrybucyjnego. Jednocześnie do zarządu Platona dołączyła, w charakterze dyrektora  finansowego, Iwona Rytel, która dotychczas pełniła funkcję CFO Empik E-commerce. …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 830 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?