Poniedziałek, 24 czerwca 2013
Premiera Narodowej Biblioteki Cyfrowej
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru357
– Mamy dziś święto książki. Dla mnie jest istotne, że ten dzień to nie tylko dzień dzisiejszy, ale każdy dzień następny. Oczywiście jest to dzień książki cyfrowej i każdy następny dzień będzie właśnie takim dniem. Ponad 73 tys. pozycji dostępnych w internecie za pośrednictwem komputera, to wynik pracy wieloletniej, aby Polska znalazła się w pierwszej piątce państw europejskich, które o takich projektach marzą, a niektóre je mają – powiedział Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, podczas konferencji prasowej w Bibliotece Narodowej w czwartek 20 czerwca. Konferencja połączona była z uroczystym uruchomieniem Nowej Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona. Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, stwierdził, że „Polona to rewolucja w udostępnianiu zbiorów – opublikowane w niej najwyższej jakości cyfrowe kopie książek, czasopism, map, nut, fotografii i rycin można nie tylko oglądać, ale także pobierać i dowolnie wykorzystywać – za darmo i bez ograniczeń. Portal przewiduje możliwość dzielenia się oglądanymi zbiorami na portalach społecznościowych. Do końca roku liczba udostępnianych woluminów sięgnie 300 tys.”. Nowa odsłona Polony, to sposób na twórczą i skuteczną realizację postulatu cyfrowego państwa w zakresie digitalizacji i udostępniania dóbr kultury. Na jej zbiory składają się książki, czasopisma, mapy i atlasy, rękopisy, druki ulotne, ale również materiały nutowe, graficzne czy fotografie. Pierwsza strona portalu to „cyfrowa pinakoteka”, za pośrednictwem której każdego dnia prezentowane będą najciekawsze obiekty i tematyczne kolekcje. Mówiąc wprost: perły, diamenty i ciekawostki wyselekcjonowane z tysięcy codziennie digitalizowanych w Bibliotece Narodowej obiektów. Najobszerniejsza i najbardziej atrakcyjnie serwowana w Polsce prezentacja i reprezentacja narodowej domeny publicznej. Biblioteka …
Wyświetlono 25% materiału - 247 słów. Całość materiału zawiera 990 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się