Poniedziałek, 13 marca 2006
Najlepsze polskie księgarnie
Strefa Słowa” jest księgarnią o profilu literackim oraz klubem, w którym odbywają się wieczory literackie i kameralne koncerty. To znakomite miejsce spotkań, gdzie przy kawie można poczytać książkę, przejrzeć gazetę, pograć w scrabble i posłuchać muzyki. Pomysł „Strefa…” została otwarta pod koniec sierpnia 2005 roku. Koncepcję klubuksięgarni opracowało dwoje miłośników literatury pięknej, jak mówią sami o sobie właściciele. Według nich literatura piękna to myśli przekazywane za pośrednictwem słów, a książka żyje dzięki myślom człowieka, będącego jej twórcą. Stąd są przekonani, że należy sprzedawać i promować słowo pisane inaczej, niż sprzedaje się na przykład ryzę papieru, czy zeszyt w kratkę. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą kupować książki w miejscach, w których można dodatkowo odpocząć lub umówić się ze znajomymi na pogawędkę, stworzyli… strefę słowa. Nie jest to więc, jak podkreślają, księgarnia-sklep, ale kluboksięgarnia, w której ludzie rozmawiają ze sobą, dzielą się opiniami na temat ulubionego rodzaju muzyki, dobrego filmu i ciekawej książki. W tej strefie słowo pisane spotyka się z mówionym. Jak mówią właściciele, jest to wręcz wymarzone miejsce do spotkań z twórcami książek, ale nie tylko, bo tutaj dobrze rozmawia się z każdym. Miejsce Księgarnia zajmuje lokal o powierzchni ponad 100 mkw. w starej kamienicy u zbiegu ulic Słowackiego i Mickiewicza, w samym sercu pięknej dzielnicy Jeżyce, znanej czytelnikom książek Małgorzaty Musierowicz. Nota bene autorka sagi …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 872 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?