Wtorek, 27 lutego 2007
Książka i prawo
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru2/2007
W branży wydawniczej zagraniczne podróże służbowe są na porządku dziennym – jeździ kadra kierownicza, jeżdżą osoby odpowiedzialne za nabywanie i sprzedaż tytułów, innym też czasami zdarzy się gdzieś wyjechać i otrzeć się o wielki świat. Warto przyjrzeć się ile taka podróż będzie kosztować pracodawcę. Gdzie regulacja Podobnie jak w przypadku podróży służbowej w kraju (pisaliśmy o tym w „Magazynie Literackim KSIĄŻKI” 12/2006 i 1/2007) również kwestie związane z rozliczaniem podróży zagranicznych pracowników państwowej i samorządowej sfery budżetowej reguluje stosowne rozporządzenie o długim i zawiłym tytule – rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju. W odniesieniu do innych pracowników, spoza sfery budżetowej, zagadnienia związane z rozliczaniem zagranicznych podróży służbowych regulowane są w układzie zbiorowym pracy lub regulaminie wynagradzania albo w umowie o pracę z tym jednak zastrzeżeniem, iż:    1. wysokość diety określona w tych aktach nie może być niższa niż to wynika z rozporządzenia dla pracowników „budżetówki”;    2. brak regulacji dotyczących należności z tytułu zagranicznej podróży służbowej w tych aktach powoduje, że stosuje się rozporządzenie. Jak liczyć czas podróży Czas pobytu pracownika w zagranicznej podróży służbowej liczony jest w zależności od środka komunikacji. Przy podróży komunikacją lądową (samochód, autokar, pociąg etc.) czas pobytu liczy się od chwili przekroczenia granicy RP w drodze za granicę do momentu przekroczenia granicy polskiej w drodze powrotnej. W przypadku podróży lotniczej …
Wyświetlono 25% materiału - 244 słów. Całość materiału zawiera 978 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się