Piątek, 24 kwietnia 2015
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru4/2015
To jeden z najbardziej pożądanych gabinetów w kraju. Jego lokator dysponuje wielką władzą. O audiencję u niego zabiegają i politycy, i artyści. Siedmiu byłych prezesów Telewizji Polskiej – Macieja Szczepańskiego, Janusza Zaorskiego, Wiesława Walendziaka, Jana Dworaka, Roberta Kwiatkowskiego, Andrzeja Urbańskiego i Juliusza Brauna – nakłoniła na wspominki z tej pracy Beata Modrzejewska, dziennikarka, która w latach dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia rozpoczynała dziennikarską przygodę w redakcji „Rzeczpospolitej”. Zagadkowe, że na rozmowę nie przystał Bronisław Wildstein… O dziwo, promocja wywiadowczej prozy nie miała miejsca w legendarnej kawiarni telewizyjnej „Kaprys”, lecz w restauracji „Trzecia Waza” – od pewnego czasu stałym miejscu hucznych literackich premier oficyny The Facto (Igor Zalewski & Dymitr Hirsch…). Imprezę zainaugurował briefing tercetu interlokutorów Modrzejewskiej. Walendziak, Kwiatkowski oraz Urbański streścili jak w latach swych rządów postrzegali TVP, po czym zaczęła się tak zwana część nieoficjalna. Przy kurczaku i winie – w barwach narodowych – goście spekulowali w podgrupach na temat przyczyn niespodziewanej absencji pozostałych bohaterów książki, bo usprawiedliwiony (chorobą) był jedynie Szczepański. Mnie najbardziej do przekonania przemówił hipotetyczny powód nieobecności Brauna: w tym samym czasie Jedynka nadawała program „Świat się kręci” (z racji infantylizmu prowadzącej, Agaty Młynarskiej, zastępujący w ramówce dziecięcą dobranockę), toteż nie mógł opuścić jego emisji, gdyż za największe osiągnięcie w fotelu prezesa TVP uznał przecież ponowne sprowadzenie na Woronicza moderatorki tego magazynu. No cóż, „kiedyś telewizja pokazywała ludzi, których chciałoby się poznać, dzisiaj ludzi, z …
Wyświetlono 25% materiału - 227 słów. Całość materiału zawiera 909 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się