Wtorek, 5 grudnia 2017
Amerykańscy naukowcy ustalili, że z lektury literatury science fiction czytelnik wynosi dużo mniej niż z prozy realistycznej, gorzej też wczuwa się w życie samych bohaterów. W badaniu przeprowadzonym przez profesorów Chrisa Gavalera i Dana Johnsona, naukowców z Uniwersytetu Washington and Lee, 150 uczestników badania poproszono o lekturę opowiadania długości 1000 słów. Każda z wersji tekstu dotyczyła bohatera, który wchodzi do publicznej jadalni i jest zmuszony do interakcji ze znajdującymi się tam postaciami, po tym jak jego negatywna opinia o lokalnej społeczności została upubliczniona. W realistycznej wersji bohater wchodzi do restauracji po tym jak jego list do redakcji ukazał się w miejscowej gazecie. W wersji science fiction bohater wchodzi do jadalni na stacji kosmicznej zamieszkałej przez ludzi, kosmitów i …
Wyświetlono 25% materiału - 118 słów. Całość materiału zawiera 474 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?