Czwartek, 30 czerwca 2011
Ksiązka na lato
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru6/2011
Rodzinne podróżowanie, zwiedzanie, a wcześniej pakowanie jest świetną zabawą i bardzo zbliża do siebie członków rodziny. Daje radość i przyjemność ze wspólnego działania. Rodzice, którzy pragną wraz z dziećmi odkrywać Polskę czy świat, mają wiele ciekawych podpowiedzi w postaci przewodników. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza dwie publikacje wydawnictwa Pascal — „Europa z dzieckiem” i „Polska z dzieckiem”. Ta druga została w tym roku wyróżniona w konkursie Magellana ogłoszonym przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” na najlepsze publikacje turystyczne i kartograficzne. Nim jednak dotrze się do wytyczonego celu przezorny rodzic zaopatrzyć się powinien w „niezbędniki”, które pozwolą przetrwać czasem uciążliwą podróż i nie popsują wszystkim nastroju. Jakie „niezbędniki”? Książkowe oczywiście! Skarbnica pomysłów „Dawno temu w Mamoko” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Dwie Siostry) to książka wyśmienita. Po pierwsze ma twardą oprawę i tekturowe strony, co chroni ją przed szybkim zużyciem i zniszczeniem. Ale przede wszystkim graficy o nieposkromionej wyobraźni stworzyli kilka rozkładówek, których oglądanie, śledzenie szczegółów, wypatrywanie powtarzających się postaci, wreszcie dopowiadanie historyjek, daje zajęcie na co najmniej kilkadziesiąt minut. Przyznam szczerze, półgodzinna jazda tramwajem stanowczo nie wystarczy na śledzenie przygód króla Władysława III, Jadwigi Futerko, Cichomysla, Igora Rękotęgiego i całej ferajny dziwnych bohaterów z krainy Akuku z miasteczka Mamoko. Daleko jeszcze? To pytanie, dodatkowo jeszcze wielokrotnie powtarzane, niejednemu współtowarzyszowi podróży napsuło krwi (Patrz film „Shrek 2”). Ale jest taka książka, o tym samym tytule, obok której nie można przejść obojętnie. To prawdziwa skarbnica pomysłów na zabawy umilające drogę. „Daleko jeszcze. Niezbędnik każdego, kto rusza w drogę” Marcina …
Wyświetlono 25% materiału - 244 słów. Całość materiału zawiera 976 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się