Wtorek, 25 listopada 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru394
Osiemnasta edycja Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej skłania do szczególnych refleksji – w końcu osiemnastka jest cezurą, po której powinno wkraczać się w dorosłość. Przecież pod tym hasłem promowały się niedawne targi książki w Krakowie, których właśnie 18. edycja odbyła się pod koniec października, a najbardziej widocznymi składnikami ich dorosłości była z jednej strony spektakularna przeprowadzka z wyeksploatowanej hali przy ul. Centralnej, która żadną centralną ulicą zresztą nie jest, do nowoczesnego centrum wystawienniczego przy ul. Galicyjskiej, a z drugiej dołączenie do nazwy imprezy – może trochę na wyrost, ale otwierającego nową perspektywę – słowa „Międzynarodowe”. W Poznaniu na uzupełnienie nazwy nie czekano do tegorocznej pełnoletniości, lecz już przed rokiem dodano dwa niewielkie z pozoru słówka (bo Poznaniacy są – jak dobrze wiadomo – oszczędni) nie tylko, co pozwoliło udanie rozszerzyć formułę targów o książki popularnonaukowe. Dodano też przed rokiem nowy konkurs – dla książek popularnonaukowych. Od razu dodajmy tutaj, że obie edycje konkursu – zeszłoroczną i tegoroczną – zdominowało poznańskie Muzeum Narodowe, którego dział wydawniczy kierowany przez Urszulę Namiotę zagarnął lub przyczynił się walnie do zagarnięcia obu głównych nagród i jeszcze do tego wyróżnienia. W tym roku zwyciężył „dopieszczony” merytorycznie i edytorsko album „Muzeum Narodowe w Poznaniu”, jaki ukazał się nakładem Arkad w cyklu „Skarby Sztuki”. – Podobnie jak w roku poprzednim otwarta formuła naszych targów książki bardzo dobrze się sprawdziła. W tym roku kontynuujemy ideę dołączenia do szerokiego …
Wyświetlono 25% materiału - 230 słów. Całość materiału zawiera 921 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się